cellulit-peeling-kawowy-najlepszym-sprzymierzeńcem

Cellulit. Jak wykorzystać kawę by go pokonać?

Ten problem, doskonale znany jako „pomarańczowa skórka”, jest przyczyną wielu kompleksów oraz głównym wrogiem wielu kobiet na całym świecie. Cellulit to jedna z tych przypadłości, z którymi kobiety starają się prowadzić skuteczną walkę. Jakie kosmetyki mogą się tu okazać pomocne? Wbrew pozorom w skutecznej pielęgnacji skóry dotkniętej cellulitem można wykorzystywać tanie kosmetyki, powstające w naszych domach. Jak to możliwe?

 

cellulit-i-jego-najgorsi-wrogowie

 

Cellulit a działanie kofeiny

To proste – sekretem skuteczności domowych balsamów oraz złuszczających peelingów będzie kawa, a dokładniej znajdująca się w niej kofeina. To dzięki niej nasza skóra zostanie odpowiednio pobudzona do walki z tak uciążliwym wrogiem, jakim jest cellulit. Kofeina pozytywnie wpływa na krążenie krwi, ma też istotny wpływ na redukcję objętości komórek tłuszczowych. Kosmetyki, w których pojawia się kawa, pomagają przede wszystkim w zmniejszeniu widoczności i uciążliwości obrzęków, z którymi tak często wiążę się cellulit. Wspierają też skórę, poprawiają jej ukrwienie, a to wszystko sprawia, że „pomarańczowa skóra” staje się coraz mniej uciążliwą dolegliwością.
Jakie kosmetyki są tu wyjątkowo pomocne? Dzięki jakim środkom szybko i skutecznie pokonamy cellulit?

 

peeling-kawowy-body-boom

 

Kawowe peelingi złuszczające i balsamy z kofeiną

W walce o utrzymanie skóry w dobrej formie oraz o poprawienie jej wyglądu, pomogą nam przede wszystkim kawowe peelingi złuszczające. Ich przygotowanie jest wyjątkowo proste. Wystarczy odrobinę świeżo zmielonej kawy zalać niewielką ilością wrzątku, a do takiej papki dodać odrobinę soku z cytryny oraz oliwę z oliwek.

 

cellulit-bingospa-koncentrat-cynamonowo-kofeinowy

A jak przygotować kawowy balsam? Tu podstawowym składnikiem będzie balsam z drogerii, do którego należy dodać odrobinę świeżo zaparzonej kawy. Taki kosmetyk może zaskoczyć swą skutecznością, a jednocześnie prostotą przygotowania. Efekt będzie zaskakujący i sprawi, że każda z nas doceni kosmetyczne właściwości kawy oraz znajdującej się w niej kofeiny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *