3 najczęstsze błędy w edycji zdjęć i jak je naprawić

Udostępnij

Od profesjonalnych fotografów, do zwykłych użytkowników, którzy publikują swoje zdjęcia na portalach społecznościowych, wszyscy edytujemy nasze zdjęcia w taki czy inny sposób, aby wyglądały "lepiej", zanim je upublicznimy. Niektórzy stosują różne filtry, inni używają aplikacji do edycji, a wielu korzysta z profesjonalnych programów. Oto kilka typowych błędów w edycji zdjęć, które ludzie popełniają i jak je naprawić!


Najczęstsze błędy w edycji zdjęć


1. Przesadne nasycenie
Aby dodać więcej koloru i popu do zdjęcia, większość ludzi podnosi suwak nasycenia zbyt wysoko. W takim przypadku kolory zazwyczaj wyglądają nierealistycznie, zwłaszcza odcienie skóry, które są zbyt pomarańczowe lub żółte.

Jedną z porad, aby temu zapobiec, jest użycie suwaka wibracji zamiast niego lub użycie suwaka nasycenia z umiarem. Jeśli masz możliwość zwiększenia nasycenia tylko niektórych kolorów, możesz po prostu pobawić się tymi suwakami, dzięki czemu ogólny wygląd Twojego zdjęcia pozostanie naturalny.

zdjęcie

2. Nadmierne winietowanie
Winietowanie oznacza przyciemnienie boków lub rogów obrazu. Niektórzy ludzie uwielbiają tę funkcję, ponieważ chcą przyciągnąć uwagę do tematu swojego zdjęcia, jednocześnie przyciemniając rogi obrazu. Przesadzając z tym, obraz może wyglądać zbyt ciemno i nierealistycznie.

Jeśli chcesz używać winiety, rób to z umiarem. Osobiście preferuję jasne i przestronne obrazy, a wyłączenie opcji winietowania jest jedną z pierwszych rzeczy, jakie robię w procesie edycji.

3. Nadmierna obróbka oczu
Zazwyczaj oczy są głównym punktem zdjęcia i chcemy, aby wyglądały ostro i wyraziście. Jednakże, tak jak wspomniałem powyżej, nadmierna obróbka może sprawić, że zdjęcie będzie wyglądało nierealistycznie.

Używaj narzędzia do wyostrzania z rozwagą i upewnij się, że oczy są spójne z wyostrzeniem innych elementów twarzy. Jeśli oczy są zbyt ostre, będą wyglądały nierealistycznie.

Każdy ma swój własny proces edycji, który działa dla niego. Podczas gdy nie ma dobrego lub złego stylu edycji, powyższe błędy edycji zdjęć są tylko kilkoma rzeczami, na które należy zwrócić uwagę podczas przetwarzania zdjęć.