Top 5 mitów na temat zostania modelką

Udostępnij

Istnieje wiele mitów na temat zawodu modelki, które mogą powodować zamieszanie dla nowych modelek i mogą faktycznie powstrzymać je przed realizacją ich życiowego marzenia o zostaniu modelką. Oto pięć z największych mitów o modelingu wraz z prawdziwymi informacjami, które pomogą Ci odnieść sukces jako profesjonalny model.

Mit #1 - Musisz być wysoki, aby modelować

Przez lata wysokość modela mody musiał zmieścić się w bardzo określonym zakresie. W ciągu ostatnich kilku lat widzieliśmy przemysł rozluźnić te wymagania i widzimy teraz wiele więcej modeli, którzy wysadzili te wymagania z wody!

Oprócz petite agencji modelingowych, wiele z dużych agencji modelingowych w Nowym Jorku, Paryżu, Mediolanie i innych głównych rynkach mody są teraz reprezentujących modeli, którzy są "mniejszy" (agenci rzadko używają słowa "petite" lub "krótki" w branży). Zamiast patrzeć tylko na wzrost modelu, agencje patrzą na kompletny pakiet, co jest dobrą wiadomością dla Ciebie! Nawet mniejsi modele są zatrudniani przez najlepsze agencje!

Mit #2 - Musisz być szczupły by zostać modelem

Rynek modeli plus size jest najszybciej rozwijającym się i jednym z najważniejszych sektorów przemysłu mody. Agencje modelek nie tylko przyjmują modelki, które są bardziej krągłe i zmysłowe niż zwykłe super szczupłe modelki, ale także zamieniają te dziewczyny w supergwiazdy!

Zamiast mieć plus size agencji modelingowych, które specjalizują się w tylko plus modeli, wiele z najlepszych agencji modelingowych w Nowym Jorku, L.A., a nawet Paryżu i Mediolanie teraz mają działy poświęcone wyłącznie do ich plus modeli. Tak więc, jeśli jesteś curvy i wiem, jak pracować to, a następnie wiele z najlepszych agencji modelingowych na pewno chcą cię zobaczyć!

modelka

Mit #3 - Musisz być młoda, aby modelować

50 jest zdecydowanie nowy 30!
Ludzie żyją zdrowiej i dłużej niż kiedykolwiek wcześniej, a producenci odzieży, firmy opieki zdrowotnej i inni ważni klienci używają dojrzałych modeli coraz częściej w swoich kampaniach reklamowych i materiałach promocyjnych.

Dojrzałe modelki są ważną częścią zarówno rynku komercyjnego, jak i rynku wysokiej mody. Jeśli więc zawsze marzyłaś o byciu modelką, nie pozwól, aby wiek Cię powstrzymał! Agencje są zawsze na poszukiwaniach wspaniałych dojrzałych modelek w każdym wieku!

Mit #4 - Wymagane profesjonalne zdjęcia

Proste migawki są wszystkie agencje modeli i scoutów naprawdę trzeba być w stanie określić, czy są one zainteresowane w reprezentowaniu modelu. Nie jest konieczne, aby przejść do kłopotów lub kosztów fotografowania profesjonalnych zdjęć modelingowych, zanim dowiesz się, że agencja jest zainteresowana tobą. Dobre wyraźne migawki są zazwyczaj wystarczające, aby rozpocząć. Ponadto, agencje mogą chcieć zmienić swój wygląd z nową fryzurą lub kolorem, a istniejące zdjęcia mogą być nieaktualne, zanim jeszcze zaczniesz.

Kiedy agencja wyrazi zainteresowanie Tobą, możesz zacząć szukać fotografów w Twojej okolicy lub fotografów polecanych przez agencję. Nie należy jednak płacić agencji bezpośrednio za sesje zdjęciowe. Lub, jeśli agencja nalega, abyś strzelał tylko z ich konkretnym fotografem, powinno to podnieść kilka czerwonych flag.

Mit #5 - Agencje modelek płacą za wydatki

Wydatki na modeling jest obszarem, który może stworzyć najwięcej zamieszania dla nowych modeli. Jest tak wiele błędnych informacji krążących po Internecie, że poświęciliśmy cały artykuł na temat wydatków modelingu.

Rozumiemy, że modelkom powiedziano "nie płać agencji, żeby cię reprezentowała" - to prawda. Ale to znacznie różni się od inwestowania w swoje własne podstawowe koszty początkowe, które nie obejmują agencji, takie jak sesje zdjęciowe, profile na stronie internetowej, karty kompozytowe itp. Są to usługi, których potrzebujesz z zewnętrznych źródeł, takich jak fotografowie, usługi skautingu, programiści stron internetowych, styliści, drukarnie, itp.

Czytaj także: https://styl.fm/newsy/393501.natsu-wiek-wzrost-instagram-team-x-chlopak-szkola-tiktok-kim-jest-natalia-karczmarczyk