America's Top Model: jak radzili sobie zwycięzcy show

Udostępnij

Top Model po amerykańsku: co się stało ze zwycięzcami show

Ciekawe pomysły Life Stories Przemysł modelingowy zawsze był czymś odległym dla zwykłych ludzi, ale dzięki programowi "America's Top Model" opinia publiczna poznała wszystkie jego zawiłości. Na pewno niejedna dziewczyna choć raz oglądała projekt, kibicowała swojej ulubionej zawodniczce, "uśmiechała się oczami" jak uczyła ją Tyra Banks i marzyła o karierze na wybiegu. Nasz artykuł przedstawia zwycięzców wszystkich 24 sezonów.

1. Adrianne Curry

W wywiadach po wygranej, zwyciężczyni pierwszego sezonu twierdziła, że trudno jej było poradzić sobie z uwagą fanów, a nawet nabawiła się poważnego uzależnienia od pieniędzy. Dziewczyna przyznaje, że w pewnym momencie zatraciła się w wielu toksycznych kręgach świata społecznego, przestała być prawdziwa, a nawet zmieniła sobie piersi pod wpływem opinii innych. Ale Adrianne z gorzkim doświadczeniem udowodniła, że nigdy nie jest za późno, by wszystko odzyskać: niedawno usunęła implanty piersi, jest twarzą firmy kosmetycznej Avon i po rezygnacji z modelingu żyje szczęśliwie w swoim wiejskim domu z mężem.


2. Johanna House

Aby dostać się do programu, przyszła modelka musiała schudnąć prawie trzydzieści kilogramów. Konkurencja była duża, ale Ioanna zawsze starała się unikać konfliktów i intryg. Natychmiast po pokazie podpisała kontrakt z wiodącą duńską agencją 1st Opinion Model Management oraz izraelską marką kosmetyczną Careline. Joanne dała się poznać jako prezenterka telewizyjna, występując w kilku reklamach telewizyjnych, a nawet w serialu. W 2008 roku modelka urodziła syna, ale nie był to dla niej powód do rezygnacji z modelingu.


3. Eva Marcile Pigford

Ta gorąca dziewczyna była pierwszą czarnoskórą modelką, która zdobyła nagrodę TMPA. Jako dziecko była prawdziwą chłopczycą i nikt nie pomyślałby, że może zostać modelką. W programie udowodniła, że jest silna i pewnie przeszła do finału. Po realizacji projektu jej twarz pojawiła się na okładkach znanych zagranicznych magazynów, m.in. Cosmopolitan. Eva wystąpiła w teledyskach piosenkarki Angie Stone i rapera 50 Centa. W 2008 roku wystąpiła w serialu The Young and the Restless, a dziesięć lat później została gwiazdą telenoweli The Real Housewives of Atlanta. W życiu prywatnym Pigford ma się dobrze: jest matką trójki dzieci i ukochaną w drugim małżeństwie.


4. Naima Mora

była cichą zawodniczką podczas projektu, ale dopiero pod koniec rozluźniła się i zaczęła pokazywać doskonałe wyniki, które zachwyciły wszystkich sędziów. Po programie "America's Next Top Model" pojawiła się w wielu magazynach, wystąpiła w programie Tyry Banks. Nauma zawsze była przyciągana przez przemysł muzyczny, więc odniosła tu sukces, zostając wokalistką w zespole rockowym "Galaxy of Tar", wcześniej śpiewała w innej grupie, ale on się rozpadł.


5. Nicole Linkletter

Nieśmiała dziewczyna o bladej cerze i dziwnej osobowości spotkała się z oskarżeniami o niedojrzałość ze strony innych aspirujących uczestniczek Top Model America. Młoda Nicole udowodniła jednak, że nawet wady można przekuć w zalety. Po wygraniu piątego sezonu była szczególnie uwielbiana przez widzów w Azji, więc podpisała kontrakty z organizacjami modelingowymi na tym kontynencie. Wielokrotnie pracowała przy kampaniach reklamowych oraz występowała na wybiegach dla znanych marek projektanckich takich jak Maria Bianca Nero, Alice and Olivia.


6. Danielle Evans

nie odstaje od rozwoju branży modelingowej. Jako nagroda, została podpisana z CoverGirl, firma, która cieszyła się pracą z dziewczyną tak bardzo, że jej kontrakt został przedłużony. Pracowała również w Ford Models, Click Model Management oraz w Victoria's Secret. Wielokrotnie wystąpiła na Nowojorskim Tygodniu Mody, a panel sędziowski TMPA zapamiętał Danielle jako jedną z najbardziej pewnych siebie i utalentowanych zawodniczek, dającą przykład innym modelkom do naśladowania.


7. Caridi English

Wiele osób uważa, że choroby, zwłaszcza te z zewnętrznymi objawami, natychmiast zamykają drzwi do marzeń o zostaniu modelką. Ale Caridi, która choruje na łuszczycę od dzieciństwa, obaliła ten stereotyp. Nie poddała się i podjęła aktywne starania, aby dostać się do uwielbianego projektu. Po wygranej zaangażowała się w działalność charytatywną i została przewodniczącą National Psoriasis Foundation. Modelka aktywnie wspierała osoby dotknięte skazą skórną, walcząc o zniesienie zakazu stosowania leków wspomagających leczenie. Jej kariera modelki jest przykładem na to, że można żyć nie tylko pięknie, ale i z pożytkiem dla społeczeństwa.


8. Jasleen GonzalezPróbowała

zakwalifikować się jeszcze w sezonie siódmym, ale dopiero w sezonie ósmym udało jej się dostać do "TMPA" i dotrzeć do końca projektu. Jej latynoski, rockowy wygląd i umiejętność pozowania z wdziękiem zyskały uznanie zarówno fotografów, jak i jurorów. Powszechnie sądzono, że ze względu na swój wzrost Jaseline nie zaistnieje na wybiegu, a jednak wystąpiła dla takich projektantów jak Nina Ricci, Indashio, Elda De La Rosa, Cesar Galindo. Jaseline była zapraszana do występów w teledyskach i filmach. A teraz szkoli aspirujące modelki i pomaga im wspinać się po szczeblach kariery. Masz ochotę zanurzyć się w świecie mody? Nie przegap naszego wyboru filmów.


Czytaj więcej
  • Historie sukcesu zwykłych ludzi
Powiedz znajomym: Zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on