Utrata 11 kg w 24 godziny: ekstremalny eksperyment!

Udostępnij

Schudnij 11 kg w 24 godziny: ekstremalny eksperyment!

Ciekawe pomysły /. Historie z życia wzięte To nie jest przepis na utratę wagi. Jest to eksperyment, który wyraźnie pokazał, że poczucie własnej wartości, zdrowie i dobry nastrój nie muszą zależeć od nieprawidłowej wagi. Co to ma wspólnego z czymkolwiek? Poznajmy 28-letniego naukowca.

Ross Egeli, który jest również zawodowym sportowcem, postanowił dać nauczkę wszystkim tym, którzy "fanatycznie chcą stracić te cenne gramy".

Na początek każdy, kto chce schudnąć, powinien zdawać sobie sprawę z tego, że odchudzanie to nie tylko kwestia tkanki tłuszczowej, ale także wielu innych czynników. Najczęstszym z nich jest na przykład zmniejszenie ilości wody w organizmie.

Dlaczego ten czynnik jest interesujący? Zbyt duża utrata płynów w organizmie może prowadzić do odwodnienia, w przypadku braku wody w ważnych narządach organizm przestaje prawidłowo funkcjonować i wkrótce może dojść do śmierci.

Dla informacji: człowiek składa się średnio w 50-70% z wody, co oznacza, że przy wadze 100 kg masa wody wynosi około 60 kg. Utrata 20-25% wody jest śmiertelna, natomiast utrata 10% prowadzi do bolesnych dolegliwości. Trzeba też wiedzieć, że utrata wody szybko się odnawia, jeśli słucha się swojego ciała (pije się trochę płynów), więc dziś straciło się 2 kg, a za tydzień znów jest się na szczycie... Dlatego nie należy oszukiwać, tylko kupić wagę, przynajmniej ze wskaźnikiem zawartości tłuszczu, masy mięśniowej i wody w organizmie.


A teraz wyraźny przykład.
Tak więc, przypomnijmy, Ross Edgely, naukowiec i sportowiec, postanowił udowodnić, że odchudzanie poprzez zmniejszanie procentowej zawartości wody w organizmie człowieka jest bardzo skuteczne, ale bardzo niebezpieczne. Uwaga: eksperyment został przeprowadzony pod nadzorem lekarzy, dlatego nie zaleca się powtarzania go w domu.


Celem Rossa była, po pierwsze, utrata jak największej ilości wody, a po drugie, utrata wody w krótkim czasie - w ciągu 24 godzin.


Krok 1 -

Gorąca kąpiel z dodatkiem soli angielskiej, a następnie wypicie pół szklanki wody z rozpuszczonymi w niej lekami moczopędnymi - chodzi o zwiększenie tempa wytwarzania moczu i maksymalne usunięcie soli i wody z organizmu.Krok 2

Wyeliminowanie z diety produktów zawierających sól.Krok 3: Wyjście

do sauny, na siłownię.


Pod
koniec eksperymentu w raporcie mężczyzny odnotowano następujące spostrzeżenia


:-

W

ciągu 24 godzin nie wypił ani łyka wody i stale odczuwał pragnienie;
- Zmęczenie, przygnębienie;


-

LekkośćPod koniec ostatnich minut 24-godzinnej tortury Ross sprawdził wagę (miało to miejsce w siłowni) i zauważył, że stracił 11,3 kg!Oznacza to, że jeśli przed eksperymentem Edgely ważył 94,7 kg, to po eksperymencie - już 83,4 kg. W związku z tym stracił 6,7% wody. Myśląc o krytycznych ilościach w procentach utraconej wody, jasne jest, że jeszcze minus 4,5 kg i Ross czułby już nie tylko złe samopoczucie, ale i ból.Natychmiast po tym pobiegł do swojej torby, wyjął wodę i wypił 4 litry bez przerwy, ku zaskoczeniu wszystkich obecnych na sali kulturystów (nie mieli pojęcia, co ten spragniony człowiek musiał wytrzymać)! Oczywiście, kilka godzin później mężczyzna odzyskał utracone kilogramy.


W rezultacie, podsumowując, można powiedzieć
, co następuje

: - Po pierwsze
, do kwestii odchudzania należy podejść, nawet jeśli nie dogłębnie, to poważnie: wyznaczyć jasny cel, ramy czasowe, osiągać go stopniowo, regularnie obserwując warunki

- Po drugie


, nie należy w żaden sposób eksperymentować z dietami typu "niska zawartość węglowodanów/tłuszczów/białek", ponieważ udowodniono, że różne osoby odpowiadają różnym ilościom i proporcjom (proporcjom) tych substancji w diecie.


W przeciwnym razie może to prowadzić do rozwoju różnego rodzaju chorób, takich jak niewydolność nerek itp.


- Po trzecie
, nie należy zaniedbywać własnego zdrowia. Jak to się mówi, najlepszym lekarzem dla nas samych jesteśmy my sami. Jeśli odpowiednio zadbamy o nasze ciało - dieta, sen, odpoczynek, ćwiczenia fizyczne, normalny stan psychiczny - będziemy zaskoczeni, jak dobrze się czujemy i jak wiele możemy osiągnąć.

Kochaj i doceniaj siebie, swoje zdrowie, swoje zasoby życiowe!

Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze