Największy biegacz na świecie: w wieku 40 lat przebiegł 366 maratonów w ciągu jednego roku!

Udostępnij

Najbardziej biegająca kobieta na świecie: w wieku 40 lat ukończyła 366 maratonów w ciągu jednego roku!

Ciekawe pomysły /. Historie z życia wzięte

Pomimo smutnych prognoz lekarzy, mieszkająca w Danii czterdziestolatka Annet Fredskov codziennie przebiega 42 kilometry i w ciągu jednego roku ukończyła 366 maratonów. Co więcej, w ostatnim dniu roku sportowego udało jej się dwukrotnie przebiec 42 km.

W ciągu całego roku Annette przebiegła w sumie 15 500 kilometrów, czyli jeden maraton dziennie, a czasem nawet więcej niż jeden. Kończąc swój 366. bieg w ciągu roku, Fredskov stał się najbardziej biegającą osobą na Ziemi. A wszystko to pomimo przerażającej diagnozy lekarzy, którzy stwierdzili, że Annette będzie przykuta do szpitalnego łóżka.

W czasie trwania wyścigu stan zdrowia Annette był monitorowany przez zespół lekarzy. Aby wesprzeć ten wyjątkowy maraton, do Duńczyka codziennie dołączali wolontariusze, a w codziennych maratonach brało udział coraz więcej biegaczy. Biegacz amator szybko zyskał zainteresowanie mediów, co nie pozostało bez echa. Szybko znalazła sponsorów, którzy chcieli jej pomóc w zakupie sprzętu do biegania.

Annette Fredskof została tym samym rekordzistką, bijąc rekord Belga Stefana Engelsa, który w ciągu jednego roku przebiegł 365 maratonów.

Omów artykuł Powiedz znajomym: Zaprenumeruj magazyn
  • Czytaj także
  • Comments Off on