Najszybszy człowiek na Ziemi przekroczył swoje granice fizyczne

Udostępnij

Najszybszy człowiek na Ziemi przekroczył granice swoich możliwości fizycznych

. Historie z życia wzięte

Urodzony na Jamajce Usain Boyle, lat 28, udowodnił, że człowiek zdeterminowany, by poddać się próbie siły i mocy, może osiągnąć wszystko. Sportowiec był w stanie przekroczyć granice możliwości fizycznych danych nam przez naturę.

Usain posiada tytuł najszybszego człowieka na Ziemi, a także dwa rekordy świata na krótkich dystansach (100 i 200 m). To właśnie krótkie dystanse określają maksymalne możliwości biegaczy.

Jamajski sportowiec trzykrotnie został mistrzem olimpijskim i niejednokrotnie mistrzem świata.

Rekord młodego zawodnika w finale 100 m na mistrzostwach świata w 2009 r. wynosił 9,59 s, a kilka dni później, na tych samych mistrzostwach Boyle przebiegł 200 m w 19,30 s, ustanawiając tym samym rekord świata. Prędkość maksymalna Usaina to 37,578 km/h, czyli 10,5 metra na sekundę. Jako członek drużyny olimpijskiej, reprezentujący swój kraj, młody sprinter wziął udział w sztafecie 4x100 z czasem 37,10 sekund. Przez 20 długich lat nikt nie mógł pobić rekordu olimpijskiego z Berlina z 1936 roku, ustanowionego przez Afroamerykanina Jesse Owensa, co nie było szczęśliwym wydarzeniem dla nazistów. Owens pokonał 100 m w 10,2 sekundy, rekord, który nie został pobity przez 20 lat.

Obecny rekordzista Usain Bolt po raz pierwszy zyskał sławę w wieku 15 lat, kiedy to odniósł zwycięstwo w prestiżowym Międzynarodowym Turnieju Biegaczy w Kingston. Młoda zawodniczka zdobyła dwa srebrne i jeden złoty medal. Przez kolejne lata jamajski zawodnik tylko poprawiał swoje wyniki. W zawodach juniorów na 200 m Usain uzyskał czas 19,93 s, stając się tym samym pierwszym juniorem, który przebiegł 200 m w czasie poniżej 20 sekund. Igrzyska Olimpijskie w Pekinie w 2008 roku można uznać za jeden z najlepszych momentów Usaina Bolta. W tym samym roku jamajski sprinter zdobył trzy złote medale, a także ustanowił trzy rekordy świata. Tak więc w 2008 i 2009 roku Usain zdobył już tytuł najlepszego lekkoatlety na świecie.Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn
  • Czytaj także
  • Comments Off on