O pierwszej w historii kobiecie trenerze w męskiej piłce nożnej

Udostępnij

O pierwszej w historii kobiecie trenerze w męskiej piłce nożnej

Ciekawe pomysły /... Historie z życia wzięte

Tihana Nemić to 26-letnia modelka z Chorwacji, pozornie nic specjalnego. Ale ta młoda dama jest głównym trenerem reprezentacji Chorwacji w piłce nożnej Victoria Vakovac.

Dziewczyna stwierdziła, że dowodzenie mężczyznami nie stanowi dla niej problemu, najważniejsze jest opracowanie taktyki zespołowej. W tym celu musiała nawet wymyślić specjalne zasady, aby uniknąć krępujących sytuacji w szatni i nie stawiać się w niezręcznej sytuacji.

Tihana pasję do sportu przejęła od swojego chłopaka. Na początku tylko się przyglądała, potem poważnie się zainteresowała, a następnie sama zaczęła się bawić. Jak sama mówi: "Sport stał się częścią mnie. Nemic grał dla Dinamo Zagrzeb oraz dla reprezentacji Chorwacji.

Wcześniej miała też czas na sprawdzenie się w branży modelingowej. W 2008 roku Tihana została uznana za jedną z 15 najpiękniejszych uczestniczek konkursu Miss Sport of Croatia. Jednak po poważnej kontuzji kolana w 2012 roku, Nemic został zmuszony do porzucenia sportu jako zawodnik. Po tym wydarzeniu dziewczyna wróciła do sportu jako trener.

Oprócz wszystkich wyróżnień, młody sportowiec jest absolwentem Uniwersytetu w Zagrzebiu (Universitas Studiorum Zagrabiensis), dyplomowanym specjalistą w dziedzinie wychowania fizycznego i sportu. To był główny czynnik, który zadecydował o tym, że Nemić został trenerem męskiego klubu piłkarskiego Viktorija Vakovac, piątej najważniejszej drużyny w chorwackiej lidze.

W tej chwili Tihana twierdzi, że jeśli mężczyzna i kobieta mają takie same zdolności do zarządzania zespołem, to nie widzi powodu, dla którego męski futbol miałby być dla niej zamknięty. Członkowie jej zespołu twierdzą, że ich trener jest zawsze bardzo poważny podczas treningów i chętnie słuchają swojego mentora.

Sama Tihana mówi, że na własnej skórze przekonała się, jak wielka jest różnica, gdy jest się zawodnikiem i martwi się tylko o swój udział w meczu, od tej, gdy jest się trenerem i odpowiada za grę całego zespołu. To jednak nie przeraża młodej trenerki, o czym świadczą całkiem niezłe wyniki jej drużyny.


Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on