O najpiękniejszym kobiecym sporcie Pole Dance

Udostępnij

Na najpiękniejszym sporcie dla kobiet Pole Dance

Ciekawe pomysły /. Życiorysy Ma uczony umysł, szpiegowskie skłonności i buddyjskie ciało. Wygląda poważnie, zadaje celne pytania i często siedzi w pozie lotosu. Tajniacy wyglądają dokładnie tak samo, skanując przestrzeń za pomocą soczewek optycznych. Tak wyglądają inżynierowie jakości, którzy analizują nawet opady atmosferyczne. I sportowców, trzymających się rutyny i schematów. Spotkaliśmy się w sobotę wczesnym rankiem. Olya chodziła, wymachiwała rękami z ekspanderem, a ja myślałam, że za nic mam to, że mój tryb życia uważam za aktywny.

Studio Moon Art uśmiechnęło się gościnnie do ośmiu pylonów. Duże lustra i okna były trochę onieśmielające; miałem nadzieję na półmrok. Olya wyjęła z damskiej kosmetyczki śrubokręt i zaczęła odkręcać skrajny pylon. - Chcę ci pokazać, jak się kręci na wirującym drążku - powiedziała, a ja uświadomiłem sobie, że śrubokręt i najbardziej uwodzicielski sport też idą w parze. W teczce na parapecie przejrzałem zasady przyjęte przez ukraińską federację sportu pylonowego i zrozumiałem też, że bez śrubokręta wszystko jest poważne - samych elementów pod różnymi kodeksami było tam ponad 200. Teraz z obawą przebrałem się w krótkie spodenki - nie co dzień ma się okazję sprawdzić swoje ręce na siłach.
Okazało się, że aż do pylonu trzeba jeszcze żyć, robiąc wszelkiego rodzaju pompki, podejścia do abs i innych grup mięśniowych. Kiedy padłem na podłogę po popularnej desce myśl o pylonie nie przerażała - wydawała się niemożliwa. Kiedy zdałem sobie sprawę, że nie mam żadnego rozciągania, już miałem prosić o litość, ale wtedy na pylonie pojawiła się Olya. Za sekundę wisiała do góry nogami w szpagacie pod sufitem. Pegasus split facing floor - przeczytałem w instrukcji obsługi korpusu, a Olya spokojnym głosem powiedziała, że wykonanie powinno mieć elementy statyki i dynamiki, a także rozsądne przejście z jednego pylonu na drugi. - To znaczy, że nie można po prostu zejść i pięknie stanąć, trzeba logicznie zakończyć jedną statykę i przejść do drugiej - mówiła, podczas gdy ja próbowałem zrozumieć, jak z każdej pozycji można pójść gdziekolwiek.
- A teraz spróbujmy się pokręcić. - Olya zaczęła pięknie wirować, przytrzymując się jedną ręką i unosząc nogi pojedynczo lub obie naraz. - Proszę, spróbuj. Prawa ręka na górze, a lewą dłoń zamocuj na pylonie pomiędzy opuszkami dłoni. To jest twój punkt podparcia. - Olya z łatwością podniosła obie nogi i wykonała obrót o 360. Sprawiała wrażenie łatwej i prostej, ale ja nie byłem Archimedesem na kiju, a fulcrum w niczym mi nie pomagał. - Dobra, spróbujmy usiąść - Olya zaczepiła rękami o pylon, pięknie uniosła nogi i przerzucając jedną nad drugą, zawisła z powrotem, jednocześnie uwalniając ręce.- Do tego służą krótkie spodenki. Siła tarcia poszycia i pylonu służy jako dodatkowe podparcie, jeśli nie główne. - Tym razem miałem więcej szczęścia i zawisłem na pylonie w pozycji siedzącej. - Niektórzy ludzie jednak tego nie potrzebują. Slan Silver Bullet, na przykład, robi fantastyczne sztuczki również w spodniach - moje ręce nie były w najmniejszym stopniu zaskoczone widząc mężczyzn tańczących na pylonie. Niesamowite jest to, jak kobiety to robią - w ich rękach musi być niezwykła siła. - Robi naprawdę fajne rzeczy. Na jego lekcje mistrzowskie należy chodzić z notesem i długopisem. - powiedziała Olya i dodała - Albo Olga Trifonova - w samą porę zajęła się tańcem. Ma dopiero 13 lat, a ja nie wiem, ile pracy trzeba włożyć, żeby to osiągnąć - zdziwiłem się - do tego sportu można trafić także w młodym wieku.

- A teraz popatrzcie - Olya przysunęła się do pylonu, który na początku odkręciła śrubokrętem - jak się robi triki na dynamicznym pylonie, to ruch jest dużo mniejszy niż się wydaje z zewnątrz. - Ponieważ pylon sam się kręci, wystarczy mi jeden dobry obrót, ale wydaje się, że to o wiele więcej - Olya poprawiła stopę i puściła ręce, kontynuując obrót - Ale w zawodach nie znasz stanu pylonu. Zdarza się, magnezja na niej zostaje, jeśli poprzedni zawodnik zbyt obficie rozłożył ręce, albo tyczka kręci się zbyt mocno, - zrobiła salto jeszcze raz i pięknie zjechała na jednej ręce, - Ogólnie jest wiele czynników, które nie zależą od Ciebie. - Olya nadal wykonywała akrobatyczne sztuczki w powietrzu, podczas gdy ja próbowałem się dowiedzieć, czy ma kości, czy nie. - Należy również pomyśleć o kącie nachylenia.

Sędziowie muszą widzieć szpagat na przykład z boku i być w stanie ocenić rozciąganie, palce i poprawność chwytu. - Olya kontynuowała swoją opowieść i ćwiczenia z wciąż miarowym oddechem, a ja teraz starałem się zrozumieć, czy grawitacja w ogóle ma na nią jakiś wpływ w zasadzie.- Kiedyś wolałem kategorię "sport", ale ostatnio zająłem się "egzotyką"- Olya podeszła do statycznego pylonu. - W sporcie występuje się boso lub pół boso, a nacisk kładzie się na różne triki. W "egzotyce" mówimy o striptizie tanecznym, gdzie trzeba przemyśleć wszystkie chwyty tak, aby szły w rytm muzyki, łączyły się ze sobą i pozwalały oddać nastrój. - Olya pokazała swoje striptizerki - buty na 18-centymetrowych obcasach. Z mojej miny zrozumiała, o co chcę zapytać i powiedziała - Tak, na nich dużo łatwiej się tańczy niż chodzi czy stoi.Zdałam sobie sprawę, że pole dance to najtrudniejszy rodzaj tańca, który wymaga nie tylko koordynacji i gibkości, ale także ogromnej siły w ramionach, brzuchu i innych mięśniach.
Akrobatyka. Stretching. Praca żołnierska. Ekspander w ręku. I miłość. Bo jak można to wszystko znieść, jeśli się tego nie kocha? Olya, jednoznacznie, uwielbia to. Sześć lat w sporcie, trenowanie i ciągły trening. Ciało, jak posąg, gibkość, wdzięk i wszystkie elementy duszy. Wydaje się, że potrzeba lat, aby się tego nauczyć. - W rzeczywistości, w ciągu zaledwie kilku zajęć można zacząć robić niektóre elementy, - mówi Olga, - pompowanie mięśni idzie w procesie, ręce szybko przyzwyczaić się do uchwytu, nie trzeba pre-shake.

Mogłem w to uwierzyć. W końcu nie zostałam tancerką pylonu za jednym zamachem, ale mogę się nazwać pewną siebie opiekunką. Ponownie zawisłem na pylonie w pozycji siedzącej i postanowiłem - wrócę. Bo to nie jest po prostu silne. To jest bardzo piękne. Tylko jeden chwyt flagi warty.
Autor: Marina Makarchuk Omów artykuł
  • Wywiad
Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze