Ernie Lively, ojciec Blake Lively i aktor Sisterhood of the Traveling Pants, zmarł w wieku 74 lat

Udostępnij

Kilkoro z ośmiorga dzieci Erniego poszło w jego aktorskie ślady, w tym synowie Jason i Eric oraz córki Blake, Lori i Robyn.

Ernie Lively, aktor, który przez pięć dekad pracował w Hollywood i ojciec aktorki Blake Lively, zmarł. Miał 74 lata.

Gwiazdor, który urodził się 29 stycznia 1947 roku, zmarł z powodu komplikacji sercowych w Los Angeles w zeszły czwartek, potwierdza jego przedstawiciel.

Z kariery sięgającej 1975 roku The Waltons, Ernie był everyman aktor znany z występów w wielu programach telewizyjnych, w tym Ernie role w The Dukes of Hazzard, Turner & Hooch, Falcon Crest, Malibu Shores, The X-Files, The West Wing, That '70s Show, i Murder, She Wrote następujące przez lata.

Na dużym ekranie zagrał między innymi w filmach "Mulholland Falls", "The Beverly Hillbillies", "Pasażer 57", "Człowiek z księżyca", "Showdown in Little Tokyo", "Air America" i "Shocker".

Sławę przyniosła mu także rola ojca Blake'a w filmie "Bractwo wędrujących spodni" i jego sequelu.

Blake był jednym z pięciorga dzieci Erniego i jego żony Elaine Lively, z którą dzielił 42 lata. Ich czworo pozostałych dzieci - Eric Lively, Robyn Lively, Lori Lively i Jason Lively - również zrobiło karierę aktorską.

aktor

Przed rozpoczęciem długiej kariery aktorskiej Ernie był profesorem języka angielskiego i kapitanem amerykańskiej piechoty morskiej, który służył podczas wojny w Wietnamie, jak podaje The Hollywood Reporter.

Po tym, jak zdał sobie sprawę, że jego serce funkcjonuje tylko częściowo, Ernie nawiązał kontakt z dr Amitem Patelem, profesorem wydziału kardiochirurgii University of Utah School of Medicine i stał się pierwszym znanym pacjentem, który poddał się terapii genowej wstecznej dla serca. Ta przełomowa procedura obejmowała wstrzyknięcie do serca jego własnych komórek macierzystych w celu naprawy uszkodzonego mięśnia i tętnic.

"Obudziłem się pewnego ranka i powiedziałem żonie: 'Od lat nie czułem się tak dobrze'" - powiedział Ernie po zabiegu. "Przeprowadziłem się do Utah ze względu na śnieg, ale nie byłem w stanie jeździć na nartach. Dosłownie nie miałem do tego serca. Teraz jestem podekscytowany tym, że mogę przeżyć resztę życia, zamiast siedzieć bezczynnie. Dr Patel uratował mi życie."

Oprócz żony Elaine i ich dzieci, Ernie'emu pozostało dziewięcioro wnuków, siostra Judith i troje małżonków jego dzieci.

Zobacz także: https://styl.fm/newsy/291424.michal-wisniewski-rozwodzi-sie-po-raz-czwarty-przypominamy-wszystkie-jego-zony-stare-zdjecia