5 najbardziej niezwykłych ludzi na świecie

Udostępnij

5 najbardziej niezwykłych ludzi na planecie

Ciekawe pomysły Nasza planeta jest przecież niesamowita! I nie chodzi tu tylko o mistyczne miejsca, piękne miasta, niezwykłe zakątki przyrody, ale o fenomenalnych ludzi, którzy swoimi talentami, wyglądem i umiejętnościami obalają prawa fizyki, łamią stereotypy i podważają wszelką logikę. Patrząc na tak wyjątkowych ludzi, filmy fantasy nie wydają się już tak nierealne.

1. Gumowy chłopiec

To przydomek nadany najbardziej elastycznemu człowiekowi na świecie przez Księgę Rekordów Guinnessa, Jasprit Singh Kalra. Przeczy prawom anatomii, obracając głowę o 180 stopni i przyjmując niewiarygodne pozy. I robi to tak bez wysiłku, że potrafi przez długi czas pozostawać w pozycjach niewyobrażalnych dla przeciętnego człowieka.


2. Niebieska twarz

Wyobraź sobie, że istnieje bardzo realna osoba, której twarz nabrała niebieskawego odcienia w wyniku długotrwałego leczenia zapalenia skóry srebrem koloidalnym. Jest nim 57-letni mieszkaniec Kalifornii, Paul Carason. Leczy się od 43 roku życia i w tym czasie poddał swój organizm niewiarygodnym dawkom leku, reakcją na który stało się niebieskie zabarwienie jego skóry.


3.

Mieszkanka

błotnistego

Iranu Amu Haji nie kąpała się od ponad 60 lat. Jest przekonany, że jeśli się wykąpie, złapie chorobę, więc nie dotyka wody i żyje z dala od ludzi w pustelni. W młodości Hadżi miał nieprzyjemny incydent, którego konsekwencje wpłynęły na jego losy w ten niezwykły sposób. Nawiasem mówiąc, nazwisko Irańczyka trafiło do Księgi Rekordów Guinnessa.


4. Strongman

Jake Schellenschläger jest jeszcze nastolatkiem, ale natura obdarzyła go niesamowitą siłą. Już wykorzystał swój dar do dobrego użytku, uprawiając sport. Jake zaczyna uprawiać powerlifting i może podnosić ciężary większe niż jego własne. Już teraz bije rekordy, ale co się stanie, gdy osiągnie dojrzałość i szczyt siły fizycznej?


5. Pamięć komputera

Jill Price dosłownie pamięta każdą minutę tego, co się jej przytrafiło dzień, rok czy 10 lat temu. Jej pamięć, niczym komputer, gromadzi wszystkie informacje i archiwizuje je w podświadomości. Ta zdolność zaczęła się rozwijać u kobiety od 12 roku życia, a teraz Jill nazywana jest osobą z najlepszą pamięcią na świecie!To nie jest pełna lista niesamowitych ludzi na naszej planecie, każdy z nich ma swoją historię, która czyni go wyjątkowym i niewiarygodnym. Życie wokół takich zjawisk jest nieskończenie bardziej interesujące i ożywione oraz potwierdza fakt, że nasz świat jest wciąż pełen tajemnic i zagadek.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze