Sprzedał swoje życie za 305 000 dolarów!

Udostępnij

Sprzedał swoje życie za 305 000 dolarów!

Ciekawe pomysły /. Historie z życia wzięte Masz już dość swojej skromnej egzystencji? Czy dałeś się wciągnąć w rutynę i codzienność? Czy masz niepowodzenia w pracy i w życiu osobistym? Odpowiedź brzmi: SPRZEDAJ SWOJE ŻYCIE!Zgadzamy się, że brzmi to więcej niż dziko. Ale nie dla zdesperowanych towarzyszy, takich jak na przykład Ian Asher.

Jeszcze jako młody Asher, w wieku 50 lat, postanowił radykalnie zmienić swoje podupadłe australijskie życie. Faktem jest, że on, jak każdy z nas, marzył o miłej rodzinie, pracy, ale... przez pół wieku był sprzedawcą dywanów w małym sklepiku, a poza tym dom rodzinny zawalił się na jego oczach. Wtedy właśnie pojawiła się rozpaczliwa myśl, by sprzedać swoje bezwartościowe życie. W jaki sposób? Ian wystawił na eBayu ofertę "Życie Iana Ushera", w której skład wchodził dom z meblami, transport, sprzęt spadochronowy, praca w sklepie z dywanami i wszyscy znajomi, a cena wywoławcza wynosiła jednego dolara.Pod koniec tygodnia w kieszeniach Ushera znajdował się tylko jego paszport i wpływy w wysokości 305 000 USD. Tak więc jednym kliknięciem myszki komputerowej mężczyzna postanowił wreszcie spełnić swoje marzenia. Napisał listę 100 celów, wyznaczył sobie granicę czasową 100 tygodni i wyruszył na poszukiwanie przygód... do Dubaju, aby wykreślić pierwszy punkt - pojechać na narty w palącym słońcu. W ciągu następnych dwóch lat Ian zobaczył o wiele więcej niż kiedykolwiek w swoim życiu:
  • walki byków w Hiszpanii,
  • pływał z żarłaczami białymi i wielorybami na całym świecie,
  • przeszedł Wielki Mur Chiński,
  • zobaczył wszystkie największe wodospady,
  • nauczył się latać samolotem,
  • spotkał swojego idola, Richarda Bransona,
  • Wystąpił w hollywoodzkim filmie w niewielkiej roli (wywarł takie wrażenie na reżyserach, że trudno im było uwierzyć, że Usher nie zamierza robić kariery aktorskiej).
A na liście rzeczy do zrobienia jest jeszcze wiele do zrobienia.Po tak zawrotnym okresie dwóch lat naszemu poszukiwaczowi przygód pozostało 30 000 dolarów na realizację siedmiu ostatnich celów. Usher postanowił odłożyć listę na bok, a za pozostałe pieniądze kupić wyspę w pobliżu Panamy. Własnymi rękami zbudował dom i nadal mieszka ze swoją ukochaną kobietą o imieniu Mo. Pochodzi z Kanady i rodzina często tam podróżuje, gdzie otworzyła małe wydawnictwo książek dla dzieci. Ian jest obecnie pisarzem, którego poszukują filmowcy, aby nakręcić film na podstawie jego fascynującej historii, która zmieniła już życie wielu ludzi.


Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on