Niewiarygodne! Pies uratował życie tysiącom ludzi podczas ataków

Udostępnij

Niewiarygodne! Pies uratował życie tysiącom ludzi podczas ataków terrorystycznych

Ciekawe pomysły /. Historie z życia wzięte


Nie ma wątpliwości, że pies jest zawsze przyjacielem i obrońcą, ale niektóre z nich oddały ludzkości naprawdę nieocenione usługi. Takich jak labrador retriever o imieniu Zanjeer, który uratował tysiące ludzkich istnień.

Zanjeer jest psem służbowym policji w Bombaju. Nazwa pochodzi najprawdopodobniej z indyjskiego filmu o tej samej nazwie (co w języku perskim oznacza "metalowy łańcuch").

W marcu 1993 r. w Bombaju doszło do serii zamachów terrorystycznych, w których zginęło ponad 250 osób (grupa terrorystyczna wysadziła 13 samochodów). Dzięki wysiłkom czworonożnego tropiciela udało się udaremnić trzy kolejne samobójcze zamachy bombowe, ratując życie setkom ludzi. Zanjeer pomógł znaleźć ponad trzy tony silnego materiału wybuchowego - heksogenu. Do dorobku labradora dodano jedenaście bomb wojskowych, 57 improwizowanych urządzeń wybuchowych, 175 koktajli Mołotowa i sześćset detonatorów

.

Jak mówi pewien aforyzm, jedyną wadą psów jest to, że ich życie jest zbyt krótkie... Zanjeer żył osiem lat. Przyczyną jego śmierci był guz, który rozwinął się na łapach i w płucach labradora. W dniu 16 listopada 2000 r. piesek odszedł. Pies został uroczyście pochowany z wszelkimi honorami. Policjanci z Bombaju przybyli, aby zasalutować Zanjeerowi i uhonorować bohaterskiego psa.

Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on