Ten niezwykły człowiek łączy w sobie 24 osobowości!

Udostępnij

Ten niezwykły człowiek łączy w sobie 24 osobowości!

Ciekawe pomysły. Historia życia Billy Milligan, człowiek, który trafił do podręczników psychiatrii, urodził się w 1955 roku. W latach 70. mówiła już o nim cała Ameryka. Przebywał w areszcie śledczym i był oskarżony o szereg napadów i gwałtów. Były dowody i świadkowie, ale Billy nie poszedł do więzienia. Dlaczego nie?Okazało się, że ten jedyny w swoim rodzaju człowiek miał 24 osobowości, i to całkiem pełne! Nikt tak naprawdę nie wyjaśnił, jak to możliwe.

Billy został uniewinniony w sądzie, ale przyznano mu przymusowe leczenie z powodu "osobowości mnogiej" i umieszczono w zakładzie dla obłąkanych na okres "do czasu wyzdrowienia". W 1988 roku wyleczony Milligan zostaje zwolniony z zakładu dla obłąkanych.

Nie wiadomo, gdzie jest teraz Billy Milligan, jak się czuje i co robi. Mówi się, że w 1996 r. mieszkał w Kalifornii i miał nawet własne studio filmowe, zamierzając nakręcić jakiś film. Nie wiadomo też, czy mu się udało.

Co to była lub jest za osoba? Psychiatrzy, którzy badali Billy'ego, stwierdzili u niego 24 osobowości, z których 10 było pierwotnych, a 14 niepożądanych. Billy został przedstawiony jako osobowość pierwotna, skłonna do autodestrukcji. Był też pewien Mistrz, który połączył wszystkie 24 osobowości w jedną.

Główne osobistości BillyArthur

- Anglik, naukowiec, poliglota. To on zdefiniował wszystkie inne osobowości w ciele Billa. To on wymyślił zasady postępowania dla wszystkich innych.

Rejean jest Jugosłowianinem, który mówi z akcentem. Bardzo silny fizycznie.

Allen jest osiemnastoletnim oszustem obdarzonym talentem mówcy. Dobry portrecista i perkusista.

Tomi - 16-letni zbieracz kłódek i kajdanek, saksofonista i ogrodnik.

Danny - 14-latek, który boi się wszystkiego i wszystkich oraz maluje martwą naturę.

Robert - 17-letni, nieprzeciętny nastolatek.

Dawid jest 8-letnim dzieckiem.

Christine jest 3-letnią angielską dziewczynką.

Jason jest 13-letnim rozhisteryzowanym chłopcem.

Christopher - 13-letni brat Christine, grający na harmonijce ustnej.

Adalana jest 19-letnią poetką i lesbijką. To ona jest odpowiedzialna za gwałty na Billy'm.

Phil - diler narkotyków i złodziej.

Kevin - pomocnik Phila, włamywacz.

Walter - urodzony w Australii myśliwy.

April - dziewczyna, która pożądała zabójstwa ojczyma Billy'ego.

Samuel - Żyd, fanatyk religijny.

Marek - nic nie robiący "zombie".

Lee - przezabawna i dowcipna osobowość.

Steve - amator podszywający się pod otaczających go ludzi.

Jason - osobowość odstresowująca.

Bobby ma marzycielską osobowość.

Sean - niedorozwinięty chłopiec niesłyszący.

Martin jest amerykańskim przechwalaczem.

Tymoteusz jest sprzedawcą kwiatów.

Najbardziej zaskakujące fakty z biografii Billy'ego Miligana

1. Billy ciągle myślał, że zakończy swoje życie samobójstwem. Potem budził się i okazywało się, że żyje i ma się dobrze. Próby te były wciąż powtarzane. Okazało się, że wszystkie jego osobowości, "wywęszywszy" plany Billy'ego, wyłączyły go ze świadomego działania, wyłączając go spod kontroli umysłu.

2. Pewnego dnia, z okazji kolejnych urodzin Billy'ego, jedna z jego osobistości, Christine, upiekła mu tort. I przy tej okazji inne osobowości pozwoliły Billy'emu uświadomić sobie samego siebie. Doprowadziło to do kolejnej próby samobójczej.

3. Wszystkie osobowości Billy'ego były bardzo wszechstronne. Wszyscy mówili różnymi językami. Niektórych z nich Billy nigdy nawet nie słyszał. Wielu z nich było znakomitymi artystami, muzykami, technikami. Każda osobowość pełniła inną "funkcję".

4. prowadzenie procesu i sam proces były bardzo trudne. Wszystkie osobowości były stale "rozproszone". Za każdym razem przed kolejnym przesłuchaniem psychiatrzy zbierali ich razem. Nie trwało to jednak długo.

5. Kiedy wszystkie osobowości były świadome, nie pamiętały nawet swojego imienia. Tak niski był ich poziom rozwoju intelektualnego.

6. W trakcie leczenia psychiatrycznego i procesu sądowego okazało się, że wszystkie gwałty zostały zainicjowane przez lesbijkę Adalanę. Co najciekawsze, żadna z 23 osobowości Billy'ego nawet nie zdawała sobie z tego sprawy!

7. Rozmowy przedprocesowe były trudne. Nie sposób było "dotrzeć" do Billy'ego. Dopiero po uzgodnieniu z Arturem, że lekarze będą się martwić o bezpieczeństwo Billy'ego podczas jego prób samobójczych, Billy uzyskał osobisty dostęp do własnego umysłu.

Co się dzieje w życiu...
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj także
  • Komentarze