Inspirujące życie: 5 historii osób niepełnosprawnych, które sprawią, że się popłaczesz

Udostępnij

Inspirujące życie: 5 historii osób niepełnosprawnych, które sprawią, że się popłaczesz

Ciekawe pomysły /... Historie z życia Czy spojrzałeś dziś w lustro? Co sądzisz o swoim wizerunku? Czy jesteś zadowolony ze swoich włosów, czy twój nos jest za długi, nogi za grube, brzuch za obwisły? Czy te rzeczy nie dają ci spać tego dnia? Gdybyś tylko wiedział, jakie masz szczęście! Są na świecie ludzie, dla których jedno słowo czy ruch to ogromny wysiłek. Każdy dzień jest walką o byt. Ale ci ludzie nie tylko próbują przetrwać w naszym okrutnym świecie, oni inspirują życie w innych.


On jest całym wszechświatemSteven

Hawking jest najbardziej niesamowitym fizykiem teoretycznym. Uwielbiam tego naukowca za to, że jest popularyzatorem nauki. Dzięki niemu można studiować astrofizykę jako niesamowitą historię, od której nie można się oderwać. Prawie wszystkie jego książki stały się bestsellerami.

Gdy niedoszły naukowiec miał 21 lat, zdiagnozowano u niego nieuleczalną chorobę neurologiczną. Z każdym rokiem stawał się coraz słabszy, coraz trudniej było mu się poruszać, wykonywać zwykłe czynności. Po zapaleniu płuc i kolejnej operacji mężczyzna przestał mówić. Stephen Hawking jest kojarzony z głosem komputerowym. Teraz jest to wizytówka naukowca.

Pomimo swojego wieku i stanu zdrowia Stephen Hawking prowadzi aktywny tryb życia. Latał w zerowej grawitacji i marzył o locie w kosmos, do którego niestety nie doszło. Wciąż porusza umysły entuzjastów wszechświata i daje nadzieję młodym naukowcom.
Urodził się w Australii jako syn pielęgniarki i pastora. Jego długo oczekiwany pierworodny syn urodził się bez rąk i nóg.

Dlaczego? To pytanie mały chłopiec zadawał sobie milion razy. Dlaczego Bóg ukarał syna pastora w ten sposób? Nick próbował nawet popełnić samobójstwo, bo nie mógł znieść widoku cierpiących rodziców. Chłopiec spędził wiele godzin na modlitwie, błagając Wszechmogącego, aby uczynił go takim jak wszyscy inni. Ale modlitwy nie pomogły...

Pewnego dnia, podczas czytania Biblii, chłopak przestał się gniewać na Boga. Zrozumiał, że po coś żyje na tym świecie. Nick chciał zostać kaznodzieją. Jego proste, pełne miłości słowa sprawiały, że ludzie płakali już od pierwszych minut. Wielu ludzi, zwłaszcza młodych, twierdzi, że Nick tchnął w nich chęć do życia.

Aby pokazać, że niemożliwe nie istnieje, gdy się wierzy, podczas występu Nick upada na stół, na którym występuje. Jak człowiek bez kończyn może wstać?! On może. Opierając się o jego czoło i pomagając sobie ramionami.

Czy jesteś zaskoczony jego hartem ducha? Pewnie, że tak! Nicholas ma pozory stopy na lewej nodze. Nazywa to "kurzą nogą". Dzięki niemu nauczył się pisać 43 słowa w minutę. Czy potrafisz to zrobić rękami? Pływa i jeździ na deskorolce. Nick ma również niezrównane poczucie humoru. Niezwykłe jak na inwalidę, naprawdę.

Ten niesamowity człowiek stoi mocno na ziemi bez nóg i trzyma mocno w ramionach swoją piękną żonę i małego synka. Po co się ograniczać, skoro ma się ogromne serce przepełnione miłością.Jedno ciało, dwie duszeCzy kiedykolwiek

chciałeś być sam i nie widzieć nikogo przez cały dzień? Myślę, że każdy z nas przynajmniej raz był w takim nastroju. A te siostry nie mogą się od siebie oderwać nawet na sekundę.

Abby i Brittany Hensel urodziły się w USA i były pierwszymi dziećmi w rodzinie. Siostry dzielą to samo ciało. Każda z nich kontroluje swoją połowę i czuje dotyk tylko na swojej części ciała. Dziewczynki mają dwie głowy, dwie ręce i nogi, dwa żołądki, dwa serca i oddzielne układy krwionośne. Ale mają jedną wątrobę, układ pokarmowy i narząd rozrodczy.

Abby i Brittany mają różne wzrosty, różne temperatury ciała i różne gusta w jedzeniu i modzie. Kiedy nie mogą podjąć jednej decyzji, po prostu rzucają monetą. To niesamowite, jaki aktywny tryb życia prowadzą te dziewczyny. Jeżdżą, pływają, uprawiają sporty i podróżują. A siostry niedawno skończyły studia i uczą matematyki w gimnazjum. Nawet jeśli mają wspólną pensję.

Czy siostrom było trudno w życiu? Oczywiście. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania. Dziękują jednak swojej rodzinie i przyjaciołom za ogromne wsparcie. Dziś Abby i Brittany stały się wzorem do naśladowania dla swoich młodych uczniów. Siostry występują w różnych reality show, aby pokazać zdesperowanym ludziom, że zawsze można cieszyć się życiem.
Hafciarka bez rąkVera

Omelchuk urodziła się na Ukrainie, w obwodzie tarnopolskim. Najmłodsza córka zwykłych mieszkańców wsi, urodziła się bez rąk. Ale Vera nie stała się ciężarem dla swoich rodziców, jest pierwszą asystentką w gospodarstwie domowym. Dziewczynka wszystko potrafi zrobić stopami - zmywać naczynia, gotować, sprzątać, a nawet haftować! Jej praca zdobyła pierwsze miejsce w konkursie krajowym w Kijowie. Ale najbardziej niesamowite jest to, że Vera wie, jak wykonać makijaż stopami lepiej niż niejedna fashionistka. Miejscowe dziewczyny proszą ją nawet o wykonanie makijażu przed ważnymi wydarzeniami.

Jest szczęśliwie zamężna. Niedawno Vera została matką. Nie potrzebuje żadnych pomocników do opieki nad córką, sama radzi sobie znakomicie. Zmienić pieluchę, nakarmić ją? Jednym machnięciem stopy!

Optymistyczna, słodka, miła dziewczyna rozświetla świat przed sobą, nie gniewa się na swój los i obdarza miłością swoich bliskich.
Jedzenie, aby żyć przez 15 minutCzy

kiedykolwiek próbowałeś schudnąć? Teraz tak modne jest bycie chudym i obżeranie się kalorycznymi potrawami. Nienawidzisz tłuszczu, który nie chce opuścić Twojego ciała? Zaufaj mi, to nic wielkiego. Jest tam dziewczyna, która przy wzroście nieco ponad pięć stóp waży tylko 25 funtów. I to nie jest anoreksja.

Lizzie Velasquez cierpi na najrzadszą na świecie chorobę. Na świecie są tylko trzy osoby cierpiące na tę chorobę. Ciało dziewczynki nie potrafi metabolizować tłuszczów. Aby nie umrzeć, musi jeść co 15 minut.

Lizzie Velasquez urodziła się w USA w rodzinie zwykłych ludzi. Dziecko ważyło mniej niż jeden kilogram. Rodzicom powiedziano, że nigdy nie będzie chodzić ani mówić. Ale nigdy nie zrezygnowali z dziecka.

Pewnego dnia dziewczynka zobaczyła link do filmu "Najstraszniejsza kobieta świata". Otworzyła je i zobaczyła... siebie. Komentarze nie były najlepsze. Wielu widzów radziło Lizzie, aby się zabiła, ponieważ nie da się żyć z tak brzydką kobietą.

Płakała przez wiele dni. Potem oglądała ten klip setki razy, aż przestał być drażniący i bolesny. Lizzie pomyślała o tym, że ma dwie możliwości: płakać i przyznać się do bycia dziwakiem lub z podniesioną głową iść przez życie z uśmiechem. Wybrała drugą.

Lizzie napisała kilka książek o swojej historii, przemawia na konferencjach i seminariach, a ostatnio otrzymała wykształcenie. Obecnie pracuje nad projektem mającym na celu pomoc osobom, które są wyśmiewane.Nie wątp w to, że jesteś cudemKtoś z nas pewnie

przynajmniej raz w życiu był wyśmiewany. Niektórzy są za mali, inni za grubi, a jeszcze inni mają krzywe zęby. To jest bardzo nieprzyjemne. Na Ziemi żyje ponad siedem miliardów ludzi i każdy z nich jest inny. Wspaniale jest być wyjątkowym. Ale cechy wzrostu, włosów czy figury nie są tak złe, jak życie bez kończyn czy możliwości poruszania się.

Nasi bohaterowie udowodnili światu, że można odnieść sukces i być szczęśliwym nawet będąc inwalidą. To tylko niewielki ułamek niezwykłych ludzi, którzy każdego dnia walczą o swoje życie. Jeśli chcesz czegoś, ale wątpisz w swoje możliwości, pomyśl o nich i niech ich codzienne wyczyny zainspirują Cię do zrobienia tego, co należy.


Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn
  • Czytaj także
  • Comments Off on