9 wskazówek jak rozwijać swoją karierę modelki teraz i na zawsze

Udostępnij

Podczas gdy każdy przemysł i biznes musiał dostosować się do nowej normy, jaką zapoczątkował COVID-19, przemysł modelarski jest jednym z tych, które są przyzwyczajone do ciągłych zmian. I choć wprowadzanie drastycznych zmian nigdy nie jest łatwe, eksperci branży modelarskiej od dawna rozumieją, że kluczem do rozwoju kariery modelki jest umiejętność zmiany kierunku pracy w dowolny sposób. Od wirtualnych sesji zdjęciowych do nauki nowych aspektów branży, paneliści sesji Fashion Mingle's Mingle Mastermind, "Jak przetrwać i rozwijać się w branży modelingu", mają wszystkie wskazówki i sztuczki, aby znaleźć sukces w branży modelingu podczas globalnej pandemii i nie tylko.

Rozwijaj swoją karierę modelki: Słowa porady od samych modelek

Top trenerka modelek i właścicielka The Model Boutique, MSDENISHIA ma ponad 20 lat doświadczenia w modelingu i aktorstwie, pracowała dla Aveda, Nordstrom, Neiman Marcus, Mac Cosmetics i Macy's i nie tylko. Podczas gdy nadal zajmuje się modelingiem zawodowo, MSDENISHIA jest znana głównie z coachingu aspirujących modelek i aktorek/aktorów. "Jako trenerka modelek, mówię dużo o długowieczności," powiedziała MSDENISHIA. "Nie wystarczy być po prostu ładnym, wysokim i stylowym, trzeba naprawdę zrozumieć, jak działa ten biznes i jak sprawić, by pracował dla ciebie w każdym wieku. Musisz wiedzieć, jak pivot, jeśli twoja kariera się zmienia."

MSDENISHIA jest wyraźnie doskonałym przykładem tej mentalności, ponieważ z powodzeniem przekształciła swoją godną uwagi karierę modelki w karierę trenerską. "Zmiana nadejdzie bez względu na wszystko", powiedziała MSDENISHIA. "Trendy przychodzą i odchodzą; profesjonalizm jest tym, co liczy się najbardziej. Wykonywanie swojej pracy, kiedy się pojawiasz. Nie chodzi o ciebie, chodzi o klienta, chodzi o produkt". Aby kontynuować swoją pracę podczas pandemii, MSDENISHIA prowadziła zajęcia zdystansowane społecznie, a także uruchomiła kanał YouTube, "Top Model Talk Show", gdzie nadal dzieli się swoją mądrością na temat rozwoju kariery modelki.  

Koleżanka modelka, Ashley Rodrigues, również podjęła się nowych projektów podczas pandemii. Kierowana swoją pasją do przemysłu modowego, Ashley niedawno otworzyła Mara Mici, butik internetowy, który oferuje rozmiary do 3X, wszystko z nadzieją stworzenia bardziej integracyjnego doświadczenia zakupowego.  "Ponieważ jestem modelką, wiedziałam, że aby otworzyć butik, muszę mieć pewne podstawy", powiedziała Ashley. "Wiedziałam, jak ustawić sesję zdjęciową i wygląd, w którym chciałam, aby nasza marka poszła w kierunku, ale tak naprawdę nie znałam żadnej z technicznych rzeczy". To jednak jej nie spowolniło, a Ashley postawiła sobie za cel dokształcanie się w zakresie projektowania stron internetowych, marketingu i ogólnie pojętego tworzenia udanego biznesu.

modelka

Oprócz tworzenia własnego biznesu, Ashely kontynuowała pracę modelki przez cały czas trwania pandemii. Przyznaje jednak, że castingi stały się zupełnie innym doświadczeniem niż to, do którego jest przyzwyczajona. "Casting jest o wiele bardziej skomplikowany, ponieważ nie mogą cię zobaczyć osobiście" - powiedziała Ashley. "Muszę się teraz naprawdę skupić na personal brandingu i mediach społecznościowych. Media społecznościowe stały się jeszcze bardziej widoczne i ważne, ponieważ to właśnie je będą sprawdzać reżyserzy castingów."

Porady od fotografów, trenerów, agentów i innych ekspertów z branży

Podczas gdy media społecznościowe nadal zyskują na znaczeniu w branży, innym sposobem, w jaki modelki kontynuują zdobywanie treści są wirtualne sesje zdjęciowe. Fotograf mody i urody Kay Sukumar ma prawie 10 lat doświadczenia w branży, co ułatwiło mu przejście na wirtualne sesje zdjęciowe. Kay, znany na całym świecie ze swojego intymnego, prowokującego i pełnego pasji stylu fotografowania, był w stanie prowadzić sesje zdjęciowe na całym świecie w czasie pandemii, a wszystko to z domowego biura. Choć przyznaje, że wiele sesji modowych i beauty lepiej wykonywać osobiście, niektóre sesje, w tym sesje do portfolio, można łatwo zrealizować wirtualnie.

"Nie ma to jak być osobiście podczas robienia sesji, ale myślę, że łatwość i efektywność kosztowa wirtualnych sesji naprawdę złapał na", powiedział Kay. "Myślę, że ludzie mogą być bardziej skłonni do robienia wirtualnych sesji zdjęciowych, nawet po COVID". I w pewnym sensie ma to sens. Kay był w stanie wykonywać sesje zdjęciowe dla agencji z całego świata, a wszystko to w ciągu jednego dnia i bez wychodzenia z biura.

Jak więc dokładnie działa wirtualna sesja zdjęciowa? Zaczyna się od tego, że Kay wysyła modelce pełen pakiet informacji, w tym jak powinny wyglądać jej włosy i makijaż, a także wszystko inne, co może być konieczne. Następnie poprzez rozmowę FaceTime, Kay całkowicie prowadzi i kieruje tym, kto robi zdjęcia. Podczas gdy komercyjne sesje zdjęciowe byłyby naprawdę trudne do zrealizowania w ten sposób, Kay znalazł wiele sukcesów w wirtualnych sesjach do portfolio modelek.

Inne modelki, w tym Aneesah Hanan, Beverly Peele i Carmen Powers, również kontynuowały pracę i znalazły nowe przedsięwzięcia. Aneesah, która jest również przedsiębiorcą i entuzjastką pielęgnacji skóry, zaczęła ostatnio pracować za kulisami przy rozwoju modelu. "Radzenie sobie z COVID i wszystkimi ograniczeniami ujawniło wiele talentów, o których istnieniu nie wiedziałam" - powiedziała Aneesah. "To była świetna zabawa i wyzwanie jednocześnie".

Beverly, która rozpoczęła swoją karierę modelki w wieku 12 lat i jest rzeczniczką przemocy domowej, w rzeczywistości miała podróżować na skalę międzynarodową w związku ze swoim najnowszym przedsięwzięciem biznesowym: bootcampem modelingowym. Chociaż wiązało się to z 8-dniową kwarantanną i wieloma innymi środkami bezpieczeństwa, Beverly przyznaje, że było warto.  "Uczenie się, jak pogodzić pracę i bycie mamą w jednym miejscu w domu było wyzwaniem, ale to było naprawdę dobre doświadczenie", powiedziała Beverly.

Carmen kontynuuje również coaching wirtualny lub indywidualny z maskami poprzez swoją firmę, The Model Focus LLC. Jest również zajęta pracą nad swoim kolejnym projektem, podcastem zatytułowanym The Model Journal.

New Faces Dyrektor HOP Models & Talent Agency, Arkeah S. Jacobs stała się ekspertem w dziedzinie strategii biznesowej, menedżerem i konsultantem w czasie swojej pracy w branży. Widziała już wszystko i zbudowała wspaniałe relacje podczas swojej kariery. A pierwsza rada, jakiej udziela teraz modelkom? Nie poddawaj się. "Pierwszą rzeczą, którą mówię modelkom, jest to, aby nie przeskakiwały na statek i nie zrywały kontraktu ze swoją agencją" - powiedziała Arkeah. "To jest czas na budowanie swojego materiału, budowanie siebie. Musisz ocenić, czego chcesz od swojej kariery, i iść stamtąd." Jak zauważa Arkeah, teraz jest lepszy czas niż kiedykolwiek, aby postawić sobie cel, zrobić plan i pracować nad osiągnięciem czegokolwiek, do czego dążysz.

9 wskazówek jak rozwinąć swoją karierę modelki teraz i na zawsze:

  1.   Bądź profesjonalny. Jak mówi MSDENISHIA, kluczem do długowieczności w przemyśle modelingowym nie jest to, jak wyglądasz, ale raczej to, jak prezentujesz się profesjonalnie. Szacunek, uprzejmość, i ciężka praca przejść długą drogę.
  2. Współpracuj. Według Dale Noelle, modelki i właścicielki True Model Management, praca razem jest jednym z najlepszych sposobów na przetrwanie i rozwój w branży modelingu w każdym czasie. "Mówimy o przetrwaniu i rozkwicie i dobrze jest przetrwać, ale świetnie jest rozkwitać" - powiedział Dale. "W tym czasie współpraca była kluczowa. Położono duży nacisk na robienie wszystkiego, co musimy zrobić, aby pomóc sobie nawzajem, co jest tak wspaniałe."
  3.   Zrozumieć wszystkie strony branży. Niezależnie od tego, czy jest to marketing, biznes, fotografia, cokolwiek, zrozumienie jak najwięcej o przemyśle modelingowym jest ważne, aby przetrwać i prosperować. Weź to od Ashley: "Uczenie się więcej stron biznesu zdecydowanie pomogło mi w modelingu w ogóle".
  4.   Skup się na personal brandingu. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Według Ashley, "Ludzie będą najpierw patrzeć na twój Instagram, zanim nawet przejdą do portfolio online." Upewnij się więc, że to, co tam umieszczasz, jest tym, co chcesz reprezentować.
  5.   Poznaj podstawy robienia sobie zdjęć. Może to być ważne przy tworzeniu portfolio i zrozumieniu, w jakich ustawieniach wyglądasz i czujesz się najlepiej. "Najlepszym aparatem jest ten, który możesz mieć ze sobą przez cały czas, powiedział Kay. "Użyj tego, co masz, nie komplikuj tego dla siebie". Kay poleca Skillshare.com do nauki podstaw fotografii.
  6.   Bądź na bieżąco w branży. "Upewnij się, że jesteś na szczycie swojej gry ze swoim portfolio, CV, rolką, spacerem po wybiegu, fitnessem, aktualnym stylem i ogólnie tym, co dzieje się w branży" - powiedziała Carmen. "Networking może pomóc ogromnie w tym".
  7.   Pozostań pozytywny. "Zachowaj pozytywne nastawienie i znajdź nowe sposoby, aby zostać zauważonym, nawet jeśli oznacza to wyjście poza swoją strefę komfortu", powiedziała Carmen. "Łatwo jest czuć się pokonanym, popaść w samozadowolenie lub po prostu nie mieć motywacji do realizowania nowych celów lub marzeń. Być może zdobędziesz nowy zestaw umiejętności lub odkryjesz nową pasję."
  8.   Zadbaj o sprawy prawne. Prawnik korporacyjny i ekspert w dziedzinie brandingu Shirin Movahed zaleca, aby zawsze mieć plan prawny na miejscu. "Jako modelka, spędzasz życie inwestując w siebie poprzez swój styl życia, dietę, ćwiczenia i tak wiele innych rzeczy" - powiedziała Shirin. "Rozszerzeniem tego jest ochrona swoich aktywów, bogactwa, które zbudowałeś przez lata. Tak więc, to naprawdę ważne, aby marki, w tym modelki, tworzyły strategie ochrony majątku."
  9. Miej realistyczne oczekiwania. "Musisz mieć realistyczne oczekiwania już teraz i zawsze" - powiedziała Arkeah. "Modeling nie jest branżą, która przyznaje natychmiastowy stardom. Jest to inwestycja, mają cię do pracy na nim. To jest czas, aby to zrobić, czy to nauka nowej umiejętności, biorąc warsztaty online i po prostu ucząc się wszystkich stron branży."

Czytaj również: Michał Wiśniewski dzieci