Mistrz olimpijski sprzedaje samochód za 5 milionów dolarów, aby pomóc dzieciom

Udostępnij

Mistrz olimpijski sprzedał samochód za 5 milionów, aby pomóc dzieciom

Ciekawe pomysły /... Historie z życia wzięte

Olimpijczycy, którzy bronili honoru Rosji na Igrzyskach Olimpijskich w 2014 roku i udało im się zdobyć nagrody, otrzymali samochody marki Mercedes jako wyraz szacunku i wdzięczności za zwycięstwa. Samochód terenowy klasy GL, którego przybliżony koszt zaczyna się od 5 milionów 300 tysięcy rubli, stał się prezentem dla sportowców, którzy zdobyli złote medale.

Srebrni medaliści otrzymali kluczyki do samochodu klasy ML, którego cena zaczyna się od 3 mln 60 tys. zł. Ci, którzy przywieźli brązowe medale dla reprezentacji Rosji otrzymali Mercedesa klasy GLK za cenę 2 mln 150 tys. rubli.

Jedna z zawodniczek, która dobrze wypadła na igrzyskach, postanowiła przekazać swój cenny prezent - a raczej pieniądze uzyskane z jego sprzedaży - organizacji charytatywnej, która pomaga dzieciom chorym na raka.

Ekaterina Bobrova, która wystąpiła w duecie tanecznym z Dmitry Solovyov, mogli zdobyć główne nagrody olimpijskie w programie krótkim, drużynowym łyżwiarstwa figurowego. Są również mistrzami Europy z 2013 roku. Po Igrzyskach para zajęła trzecie miejsce w rankingu Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej.

Sama mistrzyni twierdzi, że jest w trakcie podejmowania decyzji, na który fundusz przekazać darowiznę. Jednak ostateczną decyzję będzie mogła podjąć tylko w porozumieniu z matką i siostrą. Teraz przekaże pieniądze Fundacji Konstantego Chabeńskiego, która została założona w 2008 roku. Celem funduszu jest zbieranie pieniędzy i pomoc dzieciom cierpiącym na poważne choroby mózgu, w tym nowotwory.


Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn
  • Czytaj także
  • Comments Off on