Jak człowiek stracił 125 kg zbędnych kilogramów "jedząc" tylko swój własny tłuszcz

Udostępnij

Jak człowiek stracił 125 kg zbędnych kilogramów "jedząc" tylko własny tłuszcz

Ciekawe pomysły /... Historie z życia wzięte

Wszyscy wiemy, że człowiek może wytrzymać od 3 do 8 tygodni bez jedzenia, w zależności od jego kondycji fizycznej. Po tym, osoba zaczyna się wyczerpać ciała, co może prowadzić do śmierci. Żywność dostarcza nam przecież energii i pierwiastków niezbędnych do życia.

Jednak w 1965 roku jednemu człowiekowi udało się żyć bez jedzenia przez ponad rok! Dokładniej rzecz ujmując, udało mu się obyć bez jedzenia przez całe 382 dni. "Fantastycznie!" można by pomyśleć. Ale jest to zdecydowanie najdłuższy zarejestrowany post.

Niestety, nazwisko tego człowieka pozostaje nieznane. Udało nam się jednak zdobyć kilka faktów na jego temat. Facet miał 27 lat i kiedy zaczął pościć, ważył 207 kg. Post był stosowany jako leczenie otyłości. Jednak, jak wiadomo, metoda ta może być stosowana nie dłużej niż 40 dni. Po tym okresie mogą pojawić się różne zagrożenia dla zdrowia.

Młody człowiek zwrócił się o pomoc do lekarzy z Uniwersytetu w Dundee w Szkocji. Początkowo kuracja postna była zwykłym lekarstwem, ale po 40 dniach stwierdził, że przyzwyczaił się do postu i czuje się świetnie. Postanowił przedłużyć tę "kurację", aż osiągnie swoją idealną wagę. Przez cały czas trwania kuracji facet jadł tylko raz na 40-50 dni.

Pacjent zażywał również witaminy, aby zachować siły witalne. W rezultacie udało mu się zrzucić zbędne kilogramy, 125 kg. Jest przekonany, że nie byłby w stanie osiągnąć takiego rezultatu przy tradycyjnym podejściu do sprawy, czyli ćwicząc, stosując dietę i wykonując ćwiczenia. Nie radziłby jednak nikomu tego robić. Po eksperymencie pacjent musiał poddać się dalszemu leczeniu, aby zachować zdrowie.

Możemy pochwalić to, co zrobił, lub możemy go skrytykować. Ale ten człowiek jest przykładem silnej woli i determinacji, która niestety nie jest dla wszystkich.

Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn
  • Czytaj także
  • Comments Off on