Polskie gwiazdy Eurowizji Junior podbijają rynek muzyczny!

Udostępnij

W ostatnich latach Polska może pochwalić się sporymi sukcesami w konkursie Eurowizji Junior. W przeciągu czterech lat reprezentantki Polski zajęły dwukrotnie pierwsze miejsce, raz szóste i raz drugie. Kim są polskie gwiazdy Eurowizji dla dzieci? Poznaj je bliżej!

Roksana Węgiel 

Roksana Węgiel, 17-letnia wokalistka i autorka tekstów, znana jest również jako Roxie. Na konkursie Eurowizji Junior reprezentowała Polskę w 2018 roku w Mińsku, wykonując utwór  “Anyone I Want to Be”. Zdobywając łącznie 215 punktów (w tym 136 od widzów i  79 od jury) zajęła pierwsze miejsce. Piosenka “Anyone I want to be” przez wiele tygodni królowała zaś na polskich listach przebojów. 

Viki Gabor 

Kolejną wokalistką, która odniosła sukces na konkursie Eurowizji dla dzieci jest Viki Gabor. Artystka jest finalistką drugiej edycji programu The Voice Kids, w którym wzięła udział w 2019 roku. Niedługo po udziale w show, została reprezentantką Polski w 17. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Gliwicach. Jej występ i wykonanie utworu “Superhero” przyniosło jej 278 punktów (w tym 166 od widzów i 112 od jury), zapewniające pierwsze miejsce w konkursie. Dziś wokalistka jest jedną z najbardziej znanych artystek młodego pokolenia w Polsce. 

Ala Tracz 

W kolejnym roku w konkursie dziecięcej Eurowizji Polskę reprezentowała 10-letnia wówczas Ala Tracz. Na scenie w Warszawie mała wokalistka zaprezentowała utwór “I’ll Be Standing”. Co prawda nie powtórzyła ona sukcesu Roksany Węgiel i Viki Gabor, ale wciąż zajęła wysokie miejsce, plasując się na szóstej pozycji. 

Sarah James 

Na tym sukcesy Polski się nie zakończyły! W 2021 roku w Konkursie Eurowizji dla Dzieci nasz kraj reprezentowała utalentowana Sarah James — zwyciężczyni czwartej edycji programu The Voice Kids. Artystka wykonała w międzynarodowym konkursie swój autorski utwór pt. “Somebody”, który bardzo przypadł do gustu widzom i jurorom. W 19. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Boulogne-Billancourt, we Francji, artystka zajęła drugie miejsce. 

 
Koncert - confetti spadające na widownię