4 prawdziwych ludzi z fenomenalnymi zdolnościami

Udostępnij

4 prawdziwych ludzi z fenomenalnymi mocami

Ciekawe pomysły /... Life Stories Prawdopodobnie każdy z nas przynajmniej raz w życiu marzył o posiadaniu supermocy, jak bohaterowie z filmów fantasy lub fantastycznych. Ale to wszystko są postacie fikcyjne, choć niektóre z nich mają prawdziwe wcielenia, o których mało kto wie. W rzeczywistości nietypowe cechy są bardziej uciążliwe dla nietypowych ludzi, ponieważ zawsze mają skutki uboczne i znacznie utrudniają im życie.

Olivia Farnsworth: Bioniczne dziecko

W 2008 roku w angielskim mieście Huddersfield urodziło się to dziecko. W ciągu kilku miesięcy jej matka zaczęła zauważać, że jej dziecko jest inne. Jako niemowlę nigdy nie płakała i bardzo wcześnie przestała potrzebować snu w ciągu dnia. Po jakimś czasie Olivia uczestniczyła w wypadku i to nie byle jakim, ale w wypadku śmiertelnym. Jej matka była zszokowana, gdy po tym, jak dziecko zostało potrącone przez samochód, po prostu wstało i wróciło w ramiona rodziców. W szpitalu, po przeprowadzeniu serii badań, lekarze zdiagnozowali u Olivii rzadką chorobę genetyczną - mutację w szóstym chromosomie. Ta mutacja jest powodem, dla którego dziecko musi bardzo mało jeść, mało spać i nie odczuwać absolutnie żadnego bólu.


Jill Price: Wyjątkowa pamięćNowojorczyk

urodziła się w 1965 roku. Od 1976 roku, jak twierdzi, pamięta każdy dzień swojego życia. W 1999 r. skonsultowała się z lekarzem. Zdiagnozowano u niej hipertymezję - zdolność ludzkiego mózgu do zatrzymywania szczegółowych informacji przez długi czas. Sama Jill Price mówi, że jest to bardzo męczące, ponieważ ciągłe rozpamiętywanie przeszłości nie pozwala jej skupić się na tym, co się dzieje i przypomnieć sobie ważniejszych rzeczy.


Harry Turner: Człowiek

z

gumyMężczyzna

z Wielkiej Brytanii jest rekordzistą Guinnessa. Udało mu się cofnąć skórę brzucha o 15,8 cm. Niesamowite, a zarazem szokujące zdolności Harry'ego wynikają z tego, że jego ciało dotknięte jest bardzo rzadką chorobą - Ehlersa-Danlosa. I choć stan ten jest codzienną męką w bólu, Turner nie zniechęca się i chętnie demonstruje swoje umiejętności ciekawskim gapiom w cyrku grozy. Harry musi jednak żyć na środkach przeciwbólowych, które często nie radzą sobie z codziennymi, uciążliwymi bólami.


Elizabeth Taylor: MutantŚwiatowej sławy

aktorka jest podziwiana po dziś dzień. Jej niebiesko-purpurowe oczy, obramowane gęstymi rzęsami, fascynowały całą silniejszą połowę ludzkości. Niewiele osób wie jednak, że wszystko to jest wynikiem mutacji genu FOXC2. Elisabeth ma wielkie szczęście, że mutacja ujawniła się właśnie w ten sposób. W przeciwnym razie nieprawidłowości te mogą spowodować poważniejsze problemy zdrowotne i konieczna będzie interwencja specjalistów.Najwyraźniej bycie innym nie jest takie wspaniałe. Przecież ci wszyscy superludzie codziennie stąpają po ostrzu noża i niestrudzenie walczą o życie. To, co zwykli ludzie postrzegają jako szczególny dar i supermoc, dla nich jest skutkami ubocznymi organizmu, które czynią ich życie piekłem.
Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Przeczytaj również
  • Komentarze