Porady fotograficzne od profesjonalnej blogerki

Udostępnij

Oto kilka wskazówek dla początkujących fotografów, którymi chciałbym się z Tobą podzielić.


1. Znajdź światło!
To jest moja rada numer jeden dla każdego, kto chce robić lepsze zdjęcia. Szukaj naturalnego światła, ponieważ jest ono miękkie i będzie dobrze oddawać to, co próbujesz sfotografować. Mój dom nie ma zbyt wielu okien, ale wiem, że światło uderza w niektóre pomieszczenia o określonych porach dnia. Na przykład w naszej sypialni światło jest piękne o poranku, więc właśnie wtedy i tam robię większość moich zdjęć w pomieszczeniach. Spędź trochę czasu spacerując po swoim domu o różnych porach dnia i poszukaj światła.

W przypadku zdjęć plenerowych, unikam fotografowania, gdy słońce jest wysoko, światło jest zbyt ostre, a cienie zbyt twarde. Czekam na pochmurne dni, kiedy tylko jest to możliwe. W Teksasie latem nie zawsze jest to możliwe, więc szukam cienia lub czekam na złotą godzinę. Złota godzina to czas tuż przed zachodem słońca, który oświetla obiekt z boku złotą poświatą. Złota godzina jest najlepsza.


2. Uchwyć szczere momenty.
Kiedy muszę sfotografować moje dzieci z jakimś produktem, pozwalam im najpierw się z nim zapoznać. Lubię ujęcia, które nie są zbyt zainscenizowane i pokazują szczere momenty. Jako potencjalnego klienta, bardziej pociągają mnie zdjęcia produktów, które są używane, niż tylko urocze ujęcia produktów, które pokazują tylko opakowanie.

fotografia


3. Ulepsz swój obiektyw
Jeśli myślisz o zdobyciu nowego sprzętu fotograficznego, jeśli to możliwe, uaktualnij swój obiektyw, zanim uaktualnisz korpus aparatu. Jest to tańsze i robi większą różnicę.

Uwaga redaktora: Jeśli nie jesteś pewien, jaki obiektyw kupić, mamy przewodnik po obiektywach aparatów, który pomoże i przegląd niezbędnego sprzętu fotograficznego z informacjami o obiektywach aparatów i nie tylko.


4.  Używaj odpowiednich rekwizytów
Do zdjęć typu flat-lay użyj papieru kontaktowego przyklejonego do dużej płyty piankowej. Możesz sprawić, że będzie wyglądał jak marmurowy blat kuchenny, kawałek drewna lub jakakolwiek kolorowa powierzchnia, którą chcesz. Dodatkowo, możesz przenieść ten zestaw do pokoju z najlepszym oświetleniem. Istnieje wiele różnych papierów kontaktowych dostępnych, więc rozejrzyj się.

5. Zapoznaj się z oprogramowaniem do edycji
Do edycji zdjęć używam głównie Lightrooma (i czasem Photoshopa), ale są też inne świetne programy, a nawet aplikacje na telefon. Lightroom kataloguje Twoje zdjęcia również dla Ciebie i jest ogólnie przyjętym najlepszym wyborem.

Kiedy publikuję na Instagramie, chcę, aby mój kanał wyglądał spójnie. Oprogramowanie do edycji i ustawienia-presety naprawdę pomagają utrzymać spójny styl moich zdjęć. Upewnij się, że nie nadużywasz filtrów/presetów, aby kolory Twoich zdjęć pozostały wierne i nie wyglądały na przestylizowane.

Na koniec, baw się dobrze swoją fotografią i nie bój się pokazywać swojej osobowości i próbować nowych rzeczy!