10 ciekawostek z życia najbardziej doświadczonego podróżnika na świecie

Udostępnij

10 ciekawostek z życia najbardziej doświadczonego podróżnika na świecie

Ciekawe pomysły /... Historie z życia wzięte

Spencer Bone jest jednym z najbardziej niezwykłych podróżników. Odwiedził wszystkie kraje między Afganistanem a Zimbabwe, w tym najbardziej niebezpieczne zakątki naszej planety. Spencer był na przykład pierwszą osobą, która odwiedziła Mogadiszu jako turysta, a podczas amerykańskiej agresji w Iraku udało mu się dotrzeć do miejsca, z którego pochodził sam Saddam Husajn.

Podróż Kanadyjczyka Spencera Bone'a trwała 23 lata. Najważniejsze punkty jego podróży to
 1. : wizyta na cmentarzysku wielorybów błękitnych na Antarktydzie
 2. .
 3. Ucieczka przed policją łodzią po rzece Niger.
 4. Bieg przez wulkan w Gwatemali.
 5. Uwolnienie z niewoli (został schwytany przez somalijskich piratów).
 6. Wizyta w Złotej Świątyni w Amritsar w Indiach i spotkanie z tamtejszymi pielgrzymami sikhijskimi.
 7. Obserwacje pingwinów na Antarktydzie.
 8. Wycieczka łodzią do znanego na całym świecie wodospadu Angel Falls.
 9. Spotkanie z gorylami srebrnymi (Park Narodowy Wulkanów Virunga, Rwanda).
 10. Podróż Szlakiem Inków do Machu Picchu.
 11. Odpoczynek w namiocie u podnóża Mount Everestu.
Spencer Bone podróżował do jednych z najbardziej niebezpiecznych miejsc na świecie i udało mu się uniknąć poważnych wypadków lub poważnych chorób (nie licząc dwóch przypadków malarii). Przeważnie podróżował jako autostopowicz, ale w przeciwieństwie do innych obieżyświatów, których nazywał tylko pasażerami (byli tylko wycieczkowiczami, nie podróżnikami), Spencer spędzał długie okresy w odwiedzanych krajach, starając się wtopić w tubylców i poznać ich sposób życia.

Dzięki temu dowiedział się, jak zarabiają na życie tubylcy i sam zaczął zarabiać pieniądze na swoje podróże. Handlował kamieniami szlachetnymi z Afryki, przewoził meble z Jamajki i sprzedawał wyroby ze srebra na Bali. Wykonywał również zlecenia dla różnych firm.Spencer Bone nie uważa, że podróżowanie to spędzanie czasu nad morzem i spanie w wytwornych hotelach. Sam Kanadyjczyk zatrzymywał się tylko w niedrogich hotelach lub u miejscowych. Jego zdaniem należy zapomnieć o wakacjach i zacząć żyć życiem miejscowych. Przeczytaj o tym, jak podróżować po świecie prawie za darmo.

Podczas swoich wędrówek Spencer bardzo często spotykał się z niebezpieczeństwem. Wielokrotnie straszono go kagańcami karabinów maszynowych. W Rosji jeździł w zaprzęgu reniferów z Jakutami, był pomocnikiem uzdrowiciela w Mali i przepłynął obok śpiących tygrysów w Bangladeszu.

Jednym z najbardziej imponujących momentów wędrówki Spencera była wizyta w stolicy Somalii. Przyjechał tam z zamiarem zobaczenia słynnych pięknych plaż Mogadiszu, ale zamiast tego spotkał się z niezwykłą wrogością męskiej części społeczeństwa. Władze podejrzewały go również o szpiegostwo, a podróżnik ledwo uniknął więzienia.

Wędrówki Spencera zakończyły się w Irlandii, skąd wrócił do Kanady, gdzie mieszkała jego matka. Na Facebooku poznał też kobietę, która mieszka w Kanadzie i z niecierpliwością czeka na jego powrót.

Zapytana o to, czy Spencer jest gotowa rozpocząć ciche, spokojne życie, podróżniczka odpowiedziała, że podróżowanie na razie jej wystarcza... tylko na razie.

Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
 • Przeczytaj również
 • Komentarze