Ikoniczna stylistka Misa Hylton o tym, dlaczego zapach jest częścią jej historii mody

Udostępnij

Misa Hylton nie bez powodu nazywana jest "architektem". Stylistka gwiazd nie tylko komponuje stroje - ona tworzy ikony mody. W swojej 30-letniej karierze, pracowała z legendami muzyki nad niektórymi z ich najbardziej pamiętnych stylizacji. Fioletowy kombinezon Lil Kim na VMA w 1999 roku? Hylton. Skórzany bustier Beyonce z MCM w Apesh*t ? Również Hylton. Styl lat 90-tych powraca w pełnej krasie, więc możesz podziękować Misa Hylton za estetykę retro, która zawładnęła Twoim Instagramem.

Żaden sartorialny szczegół nie umknie uwadze Misy Hylton, więc nie trzeba dodawać, że zapachy stanowią ogromną część jej procesu tworzenia wizerunku. W ramach swojej codziennej rutyny Hylton nadaje nastrój każdej stylizacji za pomocą zapachu. "Nie chodzi tylko o to, jak ludzie wyglądają, ale jak się czują i jak pachną" - mówi. Ostatnio stworzyła ekskluzywną kolekcję dla Macy's w ramachprojektu Icons of Style . "Jest ona bardzo jasna, odważna i kolorowa" - mówi nam projektantka. "W połączeniu z nową wodą perfumowaną MCM (80 dolarów), moje projekty i wzory sprawiają, że czujesz się szczęśliwa, kolorowa i letnia".

Czytaj dalej, aby poznać szczegóły dotyczące charakterystycznego zapachu Misy Hylton, nowego zapachu MCM oraz tego, jak projektantka tworzy nastrój.

O jej charakterystycznym zapachu

"Opisałabym moje ulubione zapachy jako uwodzicielskie, zachęcające i będące częścią mojej historii mody".

O pierwszym zapachu MCM

"Uwielbiam fakt, że jest to zapach unisex. Został stworzony, aby być odważnym, buntowniczym i wszystkim, co MCM reprezentuje. Nuty maliny, moreli, jaśminu i drzewa sandałowego zostały pozyskane w sposób odpowiedzialny i zrównoważony. Plecak, w który wpisuje się zapach, jest hołdem dla kultowego plecaka MCM, co tworzy synergię pomiędzy modą a zapachem."

zapach

O wspomnieniach zapachowych

"Cóż, pierwszym zapachem, który miałam na sobie były perfumy Elizabeth Taylor White Diamonds mojej mamy. Zabawnie jest myśleć o lustrzanych tacach z perfumami, które były wypełnione tak wieloma wspaniałymi zapachami - mojej mamy, babci i cioci. To przyjemna część mojego dzieciństwa.

Moja babcia nosiła Guerlain Paris Shalimar Eau de Parfum ($110), który był legendarny w tamtych czasach - to był jakiś OG rzeczy właśnie tam. Moja babcia również nosił wiele produktów Estee Lauder i perfumy.

Cacharel Anais Anais L'Original Eau De Toilette ($38 ) to kolejny perfumy, które jest nostalgiczne dla mnie. Kiedy miałam trochę pieniędzy, kupowałam sobie olejki zapachowe Body Shop, takie jak White Musk (20$) i Juniper."

O jej pierwszych perfumach

"Pierwsze perfumy, które kupiłam to prawdopodobnie Chanel No. 5 (138$). Kiedy zająłem się modą, byłem jak 'Chcę perfumy Chanel'. Tak, są trochę ciężkie, szczególnie dla 20-latki. Mój drugi flakon to Dior J'Adore (135$ ) i to był mój sz*j!".

O układaniu zapachów

"Mam pięć podstawowych perfum w mojej kolekcji, które nakładam na siebie i mieszam".

O dbaniu o siebie i wizerunku własnej osoby

"Zapach jest częścią dbania o siebie i kobiecości. Jest również częścią Twojego wizerunku. Kiedy tworzę, biorę pod uwagę to, że nie chodzi tylko o wygląd, ale o całe doświadczenie."

O tworzeniu nastroju

"[Zapach] to dla mnie bardziej rzecz związana z nastrojem. Mam zapachy, które noszę wiosną i latem. Są też zapachy, które noszę zimą. Zależy to od mojego nastroju i pory roku.

Zależy to również od kolorów, które mam na sobie. Więc nawet jeśli jest lato, a ja mam na sobie głęboką czerwień lub burgund, mogę wybrać coś, co pachnie ciepło. Myślę, że zapach podkreśla wygląd".

O pracy z Mary J. Blidge

"Mogę powiedzieć, że Mary J. Blige ma charakterystyczny zapach, który zawsze czujesz, czy jesteś u niej w domu, przytulasz ją, czy odbierasz jej kurtkę. Jest osadzony w mojej pamięci i po prostu przypomina mi wszystko o niej. Miała go tak długo, jak ją znam, a ja zawsze pytam: "Dziewczyno, czy nadal nosisz te same perfumy?".

To jest właśnie moc zapachu. To jak część naszej historii, to część tego, kim jesteśmy."