9-letni Ukrainiec otrzymuje w Watykanie owację na stojąco! Dlaczego?

Udostępnij

Cały Watykan zgotował 9-letniemu Ukraińcowi owację na stojąco! Dlaczego?

Ciekawe pomysły /. Historie z życia wzięte

Fenomen cudownych dzieci fascynował opinię publiczną już od czasów starożytnych. Nikt nie wie, czym jest: darem natury czy anomalią? Niektórym uzdolnionym dzieciom udaje się osiągnąć wybitne wyżyny w dorosłym życiu, ale są też takie, które już w dzieciństwie przewyższają umiejętnościami wielu dorosłych.

Przykładem takiego cudownego dziecka jest 9-letni Ukrainiec Witalij Neczajew z miasta Czerkasy. Obecnie Witalij jest wykładowcą na Uniwersytecie Czerkaskim, utrzymuje matkę i siostrę. Jego znajomość historii i fenomenalna pamięć do dat zadziwia nawet profesorów.

Nagroda od

WatykanuZdumiewające zdolności chłopca przyniosły mu nagrodę państwową. I to nie jest największa nagroda. Witalij otrzymał prestiżową nagrodę im. Giuseppe Sciacca, ustanowioną w 2001 r. w celu zbierania funduszy na cele charytatywne i zwracania uwagi na wybitnych ludzi. Ukrainiec otrzymał figurkę statku, symbol nagrody, w auli Uniwersytetu Papieskiego, a także stypendium w wysokości 1000 euro na studia. Cudowne dziecko planuje ukończyć szkołę jako uczeń zewnętrzny, aby jak najszybciej dostać się na uniwersytet. Cały Watykan podziwiał jego dar od Boga i zgotował Witalijowi owację na stojąco. Kardynał powiedział, że Witalij został obdarzony boską mądrością.


Interesujący fakt

Trudno teraz uwierzyć, że przed ukończeniem trzeciego roku życia chłopiec nie potrafił nawet powiedzieć słowa "mama". Rodzina martwiła się o rozwój dziecka. Chcieli nawet zabrać go do lekarza, ale chłopiec zadziwił wszystkich swoją nagłą lekturą gazety. Jego matka była bardzo zdumiona, ponieważ nie mogła zrozumieć, jak on się tego nauczył. Nieco później dziecko samo opanowało wszystkie szkolne podręczniki historii i geografii, a w wieku 9 lat zostało najmłodszym nauczycielem na Ukrainie.

Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on