Dlaczego najbardziej płodna kobieta na świecie, która ma 44 dzieci, zdecydowała się nie mieć więcej dzieci

Udostępnij

Dlaczego najbardziej płodna kobieta na świecie, która ma 44 dzieci, zdecydowała się nie mieć więcej dzieci

Ciekawe spostrzeżenia /... Historie życia Mariam Nabatanzi z Ugandy miała zaledwie 13 lat, kiedy urodziła swoje pierwsze bliźnięta. W wieku 36 lat, po odejściu męża, samotnie wychowywała 44 dzieci.

Mariam, lat 41, została poinformowana, że cierpi na rzadką chorobę genetyczną, która spowodowała u niej poczęcie trojaczków i czworaczków. Mariam trzy razy urodziła czworaczki, cztery razy trojaczki i sześć razy bliźniaki. W niewiarygodny sposób udaje jej się samodzielnie opiekować się nimi i karmić je wszystkie.Płodna matka miała zaledwie 12 lat, gdy wyszła za mąż za mężczyznę starszego od siebie o 28 lat. Rok później urodziła swoje pierwsze bliźnięta. Teraz ona i wszystkie jej dzieci żyją w potwornie ciasnych warunkach, w zaledwie czterech maleńkich domkach z cementowej cegły i pokrytych blachą falistą. Lekarze ostrzegali kiedyś Mariam, że tabletki antykoncepcyjne mogą spowodować u niej problemy, ponieważ ma wyjątkowo duże jajniki. Tak więc po pierwszych bliźniakach, dzieci po prostu "nie przestawały przychodzić". Przeciętna ugandyjska rodzina ma więcej niż pięcioro dzieci, co stanowi jeden z najwyższych wskaźników urodzeń w Afryce, ale nawet według tych standardów rodzina Mariam jest ogromna.Ostatnia ciąża Mariam trzy lata temu zakończyła się tragedią, gdy jedno z bliźniąt zmarło przy porodzie, a potem odszedł od niej mąż. Ale to właśnie po tym porodzie matka otrzymała w końcu pomoc medyczną, której potrzebowała, aby nie rodzić więcej dzieci. "Jej przypadek jest genetycznie nieprawidłowe predyspozycje do hiperowulacji," powiedział dr Charles Kiggundu, ginekolog w szpitalu w Kampali, Uganda.Mariam jest zdesperowana, by zapewnić byt wszystkim swoim dzieciom. Pracuje jako fryzjerka, dekoratorka oraz zajmuje się zbieraniem i sprzedażą złomu. Zajmuje się również warzeniem i sprzedażą lokalnego ginu oraz fitoterapią. Starsze dzieci oczywiście pomagają. W domku Mariam jest kilka piętrowych łóżek, pozostałe dzieci śpią na materacach na podłodze. Rodzina wspólnie gotuje i sprząta, a starsze dzieci opiekują się swoim młodszym rodzeństwem. Mariam mówi, że każdego dnia zużywa 25 kg kukurydzy, aby jej dzieci miały co jeść. Ryby i mięso są rzadkością dla rodziny. Mówi jednak, że się nie poddaje i jest zdeterminowana, by godnie wychować wszystkie swoje dzieci.

Być może Mariam można nazwać jedną z najbardziej niezwykłych osób na naszej planecie. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o złożoności życia kobiet w Afryce, oto kilka prawdziwych historii z życia kobiet w Ghanie.
Omówienie artykułu
  • Wiadomości na
Powiedz znajomym: Zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on