Sekret życia 103-letniej kobiety: 13 najskrytszych myśli

Udostępnij

Sekret życia 103-letniej kobiety: 13 najskrytszych myśli

Ciekawe spostrzeżenia /... Historie z życia wzięte

Do moich ulubionych anglojęzycznych projektów internetowych należy AMA, czyli Ask Me Anything. A szczególnie interesującym członkiem AMA była dla mnie 103-letnia kobieta, Evelyn, ponieważ dosłownie od pierwszych odpowiedzi na najważniejsze i najtrudniejsze pytania, byłam przesiąknięta mądrością i głębią tej niesamowitej osoby!


Ponieważ większość z Was nie jest zaznajomiona z AMA (ja jestem w nią zaplątany ze względu na intensywną naukę angielskiego), może warto ją najpierw wyjaśnić. W sumie jest to niepowtarzalna okazja, aby zadać najróżniejsze pytania najróżniejszym ciekawym ludziom. Respondenci zazwyczaj wybierają i odpowiadają na pytania, które interesują zdecydowaną większość użytkowników. Ludzie, których można znaleźć na tej stronie, to zarówno ci najbardziej znani, jak Bill Gates, jak i po prostu interesujące i niezwykłe jednostki, więc jest to świetna platforma do interesujących rozmów.

Myślę, że dobrze by było, gdybyśmy wszyscy posłuchali rad kobiety, która ma za sobą sto lat doświadczenia życiowego. Oto odpowiedzi Evelyn na najbardziej popularne pytania użytkowników.

- Biorąc pod uwagę wszystkie Twoje doświadczenia życiowe, czy uważasz, że z biegiem lat świat zmienia się na lepsze, czy tylko się pogarsza?

To jest jednocześnie takie samo i inne. Ale czasami myślę, że ludzie dzisiaj są po prostu niezadowoleni. Mają do dyspozycji tak wiele materialnego bogactwa, a mimo to są zupełnie nieszczęśliwi i niezadowoleni ze swojego życia.

- Jaka jest najważniejsza rzecz, której nauczyłeś się po przeżyciu tylu lat?

Że trzeba żyć pełnią życia i niczego nie żałować. Nigdy nie można być niczego pewnym na 100%. Dziś jesteś tutaj, ale jutro możesz być w zupełnie innym miejscu i okolicznościach.

- Jaka jest jedna rzecz, której najbardziej żałujesz?

Niczego nie żałuję. Tak, popełniłem wiele błędów, ale to one uczyniły mnie tym, kim jestem w tej chwili. Życie jest zbyt krótkie, by martwić się o przeszłość. Pozwól rzeczom odejść i pozwól im się dziać.- Jaka jest jedna rzecz w Twoim życiu (przeszłym lub teraźniejszym), której nigdy nie chciałbyś zmienić?

Dorastałam przechodząc przez wiele trudności, ale nigdy nie chciałam zmieniać drogi, która ukształtowała moją osobowość. To sprawiło, że stałem się pracowity i wdzięczny za wszystko, co kiedykolwiek miałem.

- Jaki jest według Ciebie sens życia?

Wciąż próbuję to zrozumieć. Może sensem życia jest po prostu żyć. Więc zawsze żyj tak, jakby to był twój ostatni dzień.

- Co mogę zrobić teraz, w wieku 18 lat, aby znaleźć szczęście na całe życie?

Kochaj siebie za to, kim jesteś. Od razu ustal swoje priorytety. Bądź w bliskich relacjach z rodziną. Odkładaj pieniądze na czarną godzinę. Śmiej się i zawsze się uśmiechaj.

- Czy mógłbyś udzielić kilku rad studentom dotyczących pracy lub nauki?

Ucz się pilnie i nie bój się podjąć jakiejkolwiek pracy, która pomoże Ci być choć trochę niezależnym finansowo. Za moich młodych lat nie obchodziło nas, czy trzeba sprzątać, czy budować stację benzynową. Braliśmy każdą pracę, jaką mogliśmy dostać. Najważniejsze było zarabiać i trochę oszczędzać. A na dobrą pracę trzeba sobie jeszcze zapracować.

- Jaka jest najważniejsza lekcja życia, której nauczyłeś się w ciągu tych lat?

Oszczędzaj pieniądze na deszczowy dzień!- Bardzo martwi mnie to, że się starzeję i nieuniknione jest, że pewnego dnia zacznę tracić najbliższych i najdroższych ludzi w moim życiu. I jest mało prawdopodobne, że sobie poradzę. Jaka jest najlepsza rada, której możesz udzielić, aby pomóc nam wszystkim uporać się ze stratą naszych bliskich/rodziców/najlepszych przyjaciół?


Prawdopodobnie najtrudniejszą rzeczą w życiu jest utrata bliskich osób. Straciłam męża, gdy byłam młoda i nigdy nie wyszłam ponownie za mąż. Przeżyłem wszystkie moje dzieci i kolegów z klasy, a miasto, w którym się wychowałem, już nie istnieje. To może wywołać samotność. Ale poza tym wszystkim, poznałam wspaniałych przyjaciół, podróżowałam po całym świecie i robiłam rzeczy, o których nigdy wcześniej nie myślałam, że je zrobię.

Najważniejszą rzeczą jest być tu i teraz, żyć w chwili obecnej i doceniać każdy przeżyty dzień, ponieważ jest on wypełniony darami i cudami, które tylko czekają na odpowiedni moment, aby się wydarzyć.

- Co Cię motywuje?

Moją główną motywacją jest po prostu żyć i być szczęśliwym. Każdy dzień jest cenny i wiem, że mam wielkie szczęście, bo udało mi się przeżyć tak długie i szczęśliwe życie!

- Czy jest coś, czego ludzie teraz już nie robią, ale powinni robić nadal?

Ludzie powinni pisać do siebie listy. Pewnego dnia będziesz się cieszyć, że masz je pod łóżkiem - wszystkie wspomnienia w jednym małym pudełku.

- Jakie są najważniejsze i najmądrzejsze słowa, które może Pan teraz powiedzieć młodym ludziom, na podstawie swojego stuletniego doświadczenia życiowego?

Myślę, że najlepszą rzeczą, jaką mogę doradzić, jest bycie samodzielnym, ciężka praca i oszczędzanie pieniędzy, jak już wielokrotnie mówiłem. Byłem świadkiem upadku wielu banków i Wielkiego Kryzysu. Musisz wiedzieć, jak dbać o siebie w przeciwnościach losu. Wydaje mi się, że dzisiejsze dzieci zbyt wiele wymagają od swoich rodziców, a same niewiele osiągają.

- Jaką radę dałby Pan przyszłym pokoleniom?

Pracuj ciężko. Oszczędzaj na deszczowy dzień. Jedz więcej warzyw. Ustal swoje priorytety. Bądźcie holistyczni i nauczcie się cieszyć z tego, co już macie.Uwaga: W odpowiadaniu na pytania Evelyn pomagały jej wnuki - czytały je babci, a następnie wpisywały jej odpowiedzi.

Posłuchajcie rad tej niezwykłej i interesującej kobiety! Zawierają one mądrość, która w większości przypadków przychodzi dopiero z wiekiem. Jeśli chcesz ją lepiej poznać, a Twój angielski jest wystarczająco dobry, odwiedź jej stronę AMA.
Omów ten artykuł Powiedz moim znajomym: Subskrybuj ten magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarz