4,000 pompek, czyli co może zrobić siedmiolatek

Udostępnij

4000 pompek czyli co może zrobić siedmiolatek

Ciekawe pomysły /. Historie życiowe Talent wśród nas!
Andrey Kostash, siedmiolatek z Kijowa, ustanowił nowy rekord Ukrainy, wykonując 4000 pompek w 2 godziny i 29 minut.


To osiągnięcie zostało utrwalone przez ekspertów Narodowego Rejestru Rekordów Ukrainy, którzy potwierdzili, że Andrzej wykonał pompki zgodnie ze wszystkimi zasadami. Drugoklasistom zajęło to średnio 2,25 sekundy na jedną pompkę.Przypominamy, że poprzedni rekord należał do Tarasa Kuchycha, ucznia z Tarnopola, który w tym samym czasie wykonał 1500 pompek.

Według rekordzisty mógł jechać dalej, ale sędziowie zlitowali się nad nim, bo rekord już dawno został pobity. Chłopak potrafi zrobić 6000 pompek za jednym zamachem i nie zamierza na tym poprzestać. W jednym z wywiadów powiedział, że nie lubi robić pompek, jednak nie przeszkadza mu to, że jest rozpoznawany i otrzymuje prezenty.Miłość do sportu zaszczepił Andrzejowi jego ojciec. Opowiedział dziennikarzom, że u jego niemowlęcego syna, gdy był mały, zdiagnozowano przepuklinę pępkową i zalecono mu dużo ćwiczeń (szczególnie nalegano na wykonywanie ćwiczeń mięśni brzucha). Początkowo (od piątego roku życia) Andryusha uprawiał karate i po kilku miesiącach ciężkiej pracy zdobył swój pierwszy złoty medal. Chłopak był tak zadowolony z osiągania coraz lepszych wyników, że później postanowił za wszelką cenę dostać się do Księgi Rekordów Guinnessa, nad czym obecnie pracuje.

Dla przypomnienia, obecny rekord świata należy do gruzińskiego inżyniera, który wykonał to samo ćwiczenie 44 000 razy w ciągu jednego dnia!

Według młodego sportowca jego osobisty rekord wynosi około 6,5 tysiąca pompek, ale zanim ustanowił rekord Andryusha zachorował i zalecono mu wyzdrowienie. Teraz chłopiec intensywnie zajmuje się gimnastyką i akrobatyką na pylonie.

A także
Dziś jest mistrzem Ukrainy w karate, kręci film i spieszy się do ustanowienia nowego rekordu - 100 pompek w minutę. Następnym razem mógłby udowodnić na co go stać po pół roku, bo takie ćwiczenia fizyczne są dość wyczerpujące dla organizmu, zwłaszcza tak młodego.

Co jednak daje siłę tak małej i wciąż dość kruchej istocie? Żartobliwie można powiedzieć, że sekret tkwi w diecie mistrza: matka Andrieja dba o to, by jej syn wyrósł na zdrowego i silnego mężczyznę, codziennie karmiąc go płatkami owsianymi z owocami i orzechami. Dzieci, zwróćcie uwagę!

No cóż, powodzenia dla małego śmiałka! W międzyczasie ustanowił rekord kraju - 4000 razy po 2 godziny i 29 minut - i świetny cel!
Omów artykuł Powiedz znajomym: Zaprenumeruj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on