46,001 pompek z podłogi. Jakie są Twoje sukcesy sportowe?

Udostępnij

46,001 pompek z podłogi. Jakie są Twoje sukcesy sportowe?

Ciekawe pomysły / Historie z życia wzięte

"Spadaj, pchaj się do góry"! - Przyzwyczailiśmy się słyszeć w filmach o wojsku, gdzie ten rozkaz jest karą. W rzeczywistości, pompki są doskonałym wzmocnieniem mięśni obręczy barkowej. Co to dla nas robi? Więcej niż notoryczne pompowanie bicepsów. Mianowicie: zapobieganie i leczenie osteochondrozy, poprawa krążenia krwi w szyi i głowie, zmniejszenie lub ustąpienie bólów głowy związanych z problemami z kręgosłupem.

Jednak do wszystkiego trzeba podejść rozsądnie, a pompki na rękach nie są tak łatwym ćwiczeniem, jak mogłoby się wydawać. W końcu każde nieprawidłowo wykonane ćwiczenie może zaszkodzić Twojemu zdrowiu. Zaleca się, najpierw pompki od ściany, 10 zestawów po 10 razy.Następnie - z kanapy, krzesła lub fotela, co najważniejsze - upewnij się, że powierzchnia jest wystarczająco twarda. A kiedy już zrobisz to wszystko bez nadwyrężania się, możesz zacząć robić pompki na rękach z podłogi.

Ale nadal, co jest sekretem każdego ćwiczenia fizycznego? Oczywiście, chodzi o odpowiednie nastawienie psychiczne, dobry nastrój podczas ich wykonywania i dobrą zabawę. Jeśli wszystkie te warunki nie są spełnione, to można się podnosić z podłogi nawet 10 000 razy - poza szkodą, w ostatecznym rozrachunku, nic to nie da.
Wiemy, że ciało ludzkie jest zdolne do wielu rzeczy. Ale prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się w pełni, do czego jest zdolny. A jednak, gdzie jest ta granica wytrzymałości? Ile pompek może zrobić jedna osoba z podłogi?

Pierwszy rekordW
1965 roku został odnotowany pierwszy rekord pompek z podłogi na rękach, który wylądował w Księdze Rekordów Guinnessa


.


W 1965 roku pierwsze pompki zostały zarejestrowane i wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa.

Rekord non stopW1980 roku Japończyk Minor Yoshid wykonał 10 507 pompek non stop

.

Rekord, który również znajduje się w książce, nie został jeszcze pobity.

Rekord w 24 godzinyWraz z
czasem nieprzerwanego robienia pompek, Księga Rekordów Guinnessa wprowadziła nową kategorię: "Największa liczba pompek w ciągu 24 godzin"


.


Oczywiście, nie jest to tak fajne jak pojedyncza pompka. Ale i tak liczba 46,001 pompek robi wrażenie! Tak właśnie zrobił to Charles Cervinzio w 1993 roku. Nie wykorzystał jednak wszystkich 24 godzin, ale nieco ponad 21.

Najmłodszy rekordzista świataJest

sobie


hinduski chłopiec, Ronak Atul Vitha


.


Urodzony w 2005 roku, swoją "sportową karierę" rozpoczął w wieku 2,5 lat. Dziecko ma na swoim koncie wiele tytułów i nagród, a jego osobisty rekord to 1482 pompki w ciągu zaledwie 40 minut. Jednak...

Moskwianin Paweł Guseinow w wieku 9 lat zrobił 9263 pompek z podłogi bez przerwy

.

To było w 2004 roku.Jeśli myślicie, że tylko silna płeć robi pompki, to jesteście w całkowitym błędzie! Yulia Alekhina z Voronezh 20 razy na jednym prawym kciuku w 2003 roku. Ale przez cały czas miała nogi w powietrzu! Miała wtedy zaledwie 12 lat.

Push-upy na jednej
ręceRekordzistą w tej kategorii był Szwajcar Ivan de Weber


.


Jego maksimum to 120 pompek w ciągu 1 minuty. Rekord ten został ustanowiony w 2001 roku. Jednak w 2010 roku w tej kategorii pokonał go 16-letni gruziński nastolatek Georgi Basilashvili. Jego rekord wynosił 157 pompek w ciągu 1 minuty.

Niezwykła
pompkaSimon Kent z Wielkiej Brytanii wykonał 140 pompek na


nierównych
drążkach


.


Rekord ten ustanowił w 2002 roku. W 1998 roku w ciągu jednej godziny wykonał 3 989 pompek.
Zhabrail Azizayev, sportowiec z Czeczenii, również robił pompki na jednym palcu. W ciągu 30 sekund udało mu się to zrobić 67 razy.

I tu naprawdę zaskakujący rekord należy do Johanna Schneidera z Austrii. Zrobił 112 pompek na... surowych kurzych jajach! Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia jak to zrobił, ale to fakt.

Rekord siły woli52-letnia
Anita Sycheva z Zaporoża, przeżyła po strasznym wypadku samochodowym, ale przez kilka lat pozostawała sparaliżowana


.


Ale najbardziej cudowne jest to, że kobieta nie tylko stoi na nogach, ale także bije rekordy sportowe. Potrafi zrobić 1000 pompek na podłodze, nie pocąc się przy tym ani trochę.

Czy możesz pochwalić się swoimi osiągnięciami sportowymi lub przynajmniej dobrymi cechami fizycznymi? Szczerze mówiąc, nie mam. Mogę powiedzieć, że do niedawna pracowałem z hantlem 4 kg. Kiedyś odciągałam 210 razy każdą ręką naraz. Jak dotąd, niestety, to już przeszłość. Ale mięśnie mają fenomenalną pamięć, więc może uda mi się przywrócić status quo. Kto wie... Życzę
miłego i zdrowego życia!


Autor: Elena Angelina Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Komentarze