Jak zdobywać pracę jako model freelancer?

Udostępnij

Freelance modele pytają nas często, jak zarezerwować modeling pracy i jak pozostać konsekwentnie zajęty w nieprzewidywalnej branży. Jeśli nie jesteś jeszcze tak daleko, proponuję przeczytać ten blog pierwszy: jak zostać modelem.

Czy oferty pracy opierają się wyłącznie na Twoim wyglądzie i rozmiarach? Krótka odpowiedź brzmi: nie. Nie chodzi tylko o Twój wygląd czy wymiary. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić osobiście, aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie pracy. Zebrałam kilka wskazówek i trików dla aspirujących modelek i modelek, które szukają sposobów na poprawę swojej pracy. Podczas gdy wygląd i rozmiary są ważne jako model, to nie jest to, że będzie gwarantować w pełni zarezerwowane harmonogramu. 

WSKAZÓWKI MODELINGOWE #1 - PRZYNIEŚ SWOJĄ OSOBOWOŚĆ DO SESJI ZDJĘCIOWYCH!

Freelance modeling może być bardzo konkurencyjny, i można zrobić różnicę, przynosząc swoje A-game osobowość do zestawu. Dyrektorzy castingów zarezerwują piękny model osobowości nad modelem z "lepszym" wyglądem, ale ze złym nastawieniem. Podczas sesji zdjęciowych, będziesz pracować z zespołem i każdy chce się dobrze bawić i mieć dobry dzień; przełoży się to również na zdjęcia. Staraj się być obecny, nie bądź zbytnio zapatrzony w swój telefon, wchodź w interakcje z ludźmi i okazuj im zainteresowanie. Bądź uprzejmy i cierpliwy, jeśli musisz usiąść, gdy oni budują zestaw. 

modelka

Każdy na planie jest niezbędny, większość z nich to freelancerzy i będą pracować nad różnymi projektami w przyszłości, a asystenci mogą zostać fotografami, każdy z nich może polecić Cię w przyszłych sesjach zdjęciowych i pomóc Ci zdobyć pracę modelki.

WSKAZÓWKI DLA MODELINGU #2: NIE BIERZ ODRZUCENIA OSOBIŚCIE!

Jeśli nie udało ci się zdobyć konkretnej pracy modelki, nie oznacza to, że cię nie lubią. Czasami nie jesteś odpowiedni wygląd dla tej konkretnej pracy; może to być kolor włosów, wzrost, rozmiar, a nawet kolor oczu. Niezależnie od powodu, nie bierz tego do siebie, ani nie pozwól, aby przynieść Ci w dół.

Jak wspomniano w Tip #1, osobowość pomoże Ci uzyskać modeling pracy. To również pomoże Ci z rezerwacji nowych miejsc pracy, pobyt żywy, energiczny i z pozytywnym spojrzeniem jest kluczem do coraz zarezerwowane. Wiedząc, że odrzucenie jest częścią pracy i że to się stanie, bez względu na to, jak dobry z modelu jesteś, pomoże Ci ustawić siebie za darmo i być najlepszą możliwą wersję, że możesz być. 

WSKAZÓWKI DLA MODELINGU #3: BĄDŹ NA BIEŻĄCO!

Kiedy model freelance zapomina to zrobić, w tym dniu i wieku, to może zaszkodzić ich karierze i to jest łatwiejsze, aby pozostać w kontakcie z ludźmi, że pracowałeś z wykorzystaniem mediów społecznościowych, niż kiedykolwiek wcześniej! Śledź ludzi na mediach społecznościowych, polub ich treści i komentuj ich ujęcia. Upewnij się, że jesteś aktywny na swoich mediach społecznościowych, tak, że będzie wyskakiwać na ich paszy, jak również. To będzie cię na szczytach ich umysłów, a kiedy nie będzie nowych nadchodzących modelowania pracy, szanse są wyższe dla Ciebie, aby być ponownie zarezerwowane, jego łatwiej sprzedać się do istniejącego klienta niż nabyć nowego klienta.

Twoja agencja i Twój menedżer modelu zawsze zaproponuje Ci nowych klientów, do nadchodzących miejsc pracy i będą negocjować stawkę, to do Ciebie, aby przynieść swoją osobowość i umiejętności komunikacji społecznej do gry. Jest to bardzo ważne dla długowieczności twojej kariery. Jest to ciężka praca, ale z odpowiednim poświęceniem, zbudujesz pozytywną reputację, która pomoże utrzymać twoją karierę na stałym i pewnym poziomie.

Czytaj także: https://styl.fm/newsy/394667.olga-boladz-w-damskim-garniturze-pod-spod-zalozyla-jedynie-koronkowy-biustonosz-hit-czy-kit