Złamał kręgosłup po nieudanym skoku ze spadochronem, a mimo to zdobył Everest!

Udostępnij

Złamał kręgosłup po nieudanym skoku ze spadochronem, a mimo to zdobył Everest!

Ciekawe pomysły /. Życiorysy

Edward Michael "Bear" Grylls jest jednym z najsłynniejszych podróżników naszych czasów, a przy tym pisarzem i nadawcą telewizyj

nym.

Brytyjski podróżnik jest aktywnym i wszechstronnym młodym człowiekiem, od czasów szkolnych żegluje i wspina się na skałki. Po ukończeniu szkoły Bear Grylls przez 3 lata służył w brytyjskich siłach zbrojnych. Podczas służby wojskowej Grylls doznał urazu kręgosłupa. W trakcie skoku spadochron Gryllsa rozerwał się, co spowodowało złamanie trzech kręgów w wyniku uderzenia.

Po nieudanym skoku Bear Grylls był przez krótki czas sparaliżowany, ale udało mu się przetrwać i 18 miesięcy po upadku wspiął się na Everest. Uczestniczył w wyprawie przez prawie 3 miesiące i został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najmłodsza osoba, która kiedykolwiek zdobyła Everest, mając wówczas 23 lata. Warto zauważyć, że nie był to jedyny rekord ustanowiony przez Gryllsa. W 2008 roku Behar Grylls i jego dwaj towarzysze wykonali najdłuższy pionowy zrzut z tunelu aerodynamicznego, trwający ponad półtorej godziny. Wejście na Everest zostało opisane przez Beara Gryllsa w jego pierwszej książce Facing Up, która notabene jest jednym z 10 największych brytyjskich bestsellerów.


Przetrwanie za wszelką cenę

Po tym heroicznym wejściu na Behar Grylls nie poddał się żadnym trudnościom i wziął udział w ogromnej liczbie wypraw. Jest najbardziej znany z programu telewizyjnego "Przetrwać za wszelką cenę" na kanale Discovery. Istota tego programu polegała na tym, że Bear Grylls, znajdując się w najbardziej nieoczekiwanych i bezludnych miejscach (np. na Syberii lub w skalistych górach Montany), musiał zorientować się w terenie, zdobyć trochę pożywienia i zbudować schronienie nad głową, mając do dyspozycji minimum niezbędnych rekwizytów (nóż, kolba, lina). Jednak programowi, który przedstawiał się jako wizualny przewodnik przetrwania dla turystów, często zarzucano, że jest całkowicie nieprawdopodobny i inscenizowany. Co więcej, niektóre sceny były dość prowokacyjne. Na przykład, aby uciec przed upałem na pustyni, Bear Grylls owinął sobie wokół głowy koszulkę nasączoną własnym moczem.

Omów artykuł Powiedz znajomym: Subskrybuj magazyn:
  • Czytaj także
  • Comments Off on